Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akit altattak, annak mi volt...

Akit altattak, annak mi volt az első és utolsó emléke?

Figyelt kérdés

Amikor intubálnak, meg amíg ki nem veszik, addig alszok ugye?

(Lehet, hogy műteni kell majd engem)


2022. nov. 30. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Arra emlékszem, hogy be voltam kábulva, adtak valamit előtte.


Aztán felfektettek a gurulós ágyra, be a műtőbe.


Behelyezték az intravénás eszköz a keringési rendszerembe a bal karomba, majd kérték hogy kezdjek el számolni 10 től lefele.


Azt éreztem, a bal karomba egy ilyen hideg érzés, meg fura érzés kezdett áramlani fel és fel, picit kellemetlen volt mármint maga az érzés mert olyan fura volt.

2022. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A bal karomba nyomkodtak valamit a műtőben, utána meg a kórteremben keltem fel.
2022. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És az intubálás?

Hányásfóbiás vagyok...

Képes lennék ezért kikerülni a műtétet.

2022. nov. 30. 21:15
 4/14 anonim ***** válasza:
Arra emlékszem, hogy fel kellett feküdni a szobában az ágyra, amivel elvittek, majd amikor visszafektettek nagyműtétnél (2,5 óra). Kisebb műtétnél saját lábon mentem, ott megvan, hogy bekötötték az altatót, utána szintén az ágyba visszavitel (20perc).
2022. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg magadnál vagy, addig nem intubálnak, nyugi.
2022. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó: idegeskedett az anesztes, hogy már hatnia kellett volna annak, amit előtte pillanatban adott csak be.

Első: A szobában vagyok, jöttek segíteni, kérdezték, hogy hogy vagyok és azzal fenyegettek, hogy ha nem pisilek, akkor katétert kapok.

2022. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És amikor kiveszik? Ismerősöm mondta, hogy tisztán emlékezett rá, hogy benne volt a cső.
2022. nov. 30. 21:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: azt mondta az anesztes, hogy mindjárt elálmosodok, aztán paff mintha elvágták volna.


Első: keltegetnek az ágyon, utána olyan kába voltam, hogy másfél órán át csak a falat bámultam, pedig nekem 5 percnek tűnt🤣

2022. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó műtétem agyi műtét volt.Itt nem lehetett altatni,sem érzésteleniteni.

Idő sem lehetett volna ilyenre .Műtét közben válaszolni kellett a kérdésekre is.

2022. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó: az anesztessel beszélgetünk, éppen beütött a fentanil, mondtam neki, hogy már kettőt látok. Azt mondta erre, hogy lesz az még több is. Nem lett, mert elvágták a képet.


A következő kép valami zöld és egy női hang. Fogalmam sincs, mit mondott, de nagyon jó érzéssel töltött el. Tubusra egyáltalán nem emlékszem, sem látványra, sem érzésre.


A következő jelenet, hogy valami fehér helyen egy férfival beszélgetek. Hozzá sem tartozott arc vagy test, csak a hangjára emlékszem. Kérdeztem tőle, hogy minden rendben volt-e, azt mondta, hogy igen. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy mennyire be vagyok állva, de nem nagyon sikerült. Azt mondta, pihenjek, mert zöldségeket beszélek.


A következőnél már fixen a kórteremben voltam, egy ápolónő vérnyomást mért és mondta, hogy minden rendben van. Innentől volt ismét folyamatos az időtengely.

2022. nov. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!