Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha elkapott a férjem egy...

Ha elkapott a férjem egy hányós, hasmenős vírust és én a mai naptól fogva nagyon minimálisan eszek és iszok, akkor ha elkapom, megeshet, hogy a hányás része elkerül?

Figyelt kérdés

Tehát, nem lesz mit kihányni...

Vagy a gyomorsav is kijön ilyen esetben?

Az nem érdekel, hogy nem egészséges, pár napba nem fogok belehalni, csak ne hányjak.

Emetofóbiám van. A mai hajnalt is pánikrohamokkal vittem végig, csak attól, hogy hallottam a férjemet hányni.


2022. dec. 13. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Mi a fªsz ez a kérdés? Az ugye megvan hogy össze is eshetsz ha nem eszel, iszol eleget? Nem kell ahhoz anorexiásnak lenni..


Végülis ha ártani akarsz magadnak, akkor tedd. De ha elkapsz egy hányós vírust, feszt hányingered lesz, függetlnül attól hogy lesz e mit kihányni. Szar ügy de csak pár napig tart. Ha egy háztartásban éltek nagy valószínűsége van annak hogy te is elkaphatod, szóval minek kínozni magad? Ha nem kapod el, feleslegesen koplalsz és szomjazol, ha meg elkapod, akkor meg már teljesen mindegy.

2022. dec. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Uh szegény... Nekem is emetofóbiám van, de elég durván.

Sajnos ettől még tudsz hányni, de nem biztos, hogy fogsz is. Lehet csak alul fog távozni. A higiéniára nagyon figyelj, de gondolom ez nálad is alap.

Nem olyan egyszerű egyébként elkapni, mint amilyennek tűnik. Ha hányingered van, ne kezdj el egyből pánikolni, több mint valószínű, hogy a szorongástól lesz. Tudom, könnyű mondani, számtalanszor voltam ilyen helyzetben. Kitartást!

2022. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Az empátiád határtalan. Mellesleg nem tudom mi köze ennek az anorexiához, nem anorexiás, hanem emetofóbiás vagyok. Magyarul és konyhanyelven: Hányásfóbiás. Szorongok ha látok, hallok hányni valakit, de akkor is, ha csak megemlíti valaki mellettem, hogy rosszul van. A tv-ben sem bírom elviselni a hányós felvételeket, mert azonnal a torkomban dobog a szívem. Ha ne adj isten én vagyok rosszul, akkor pedig ez a félelem háromszorozódik és nagyon rémült, pánikos leszek. Inkább vagyok napokig hányingeres, minthogy akár csak egyszer is hányjak.

Igen, voltam már pszichológusnál.

2022. dec. 14. 08:24
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, én együttérzek. Sajnos az én ismeretségi körömben is olyan sötétség van ezzel kapcsolatban, mint az első "válasz"adó fejében, ugyanezt az anorexiát szokták felhozni, pedig közöm nincs hozzá. Én igazából ezeknek az embereknek csak egy napom mutatnám be belülről, egyből elszégyellnék magukat. 30 éve ezzel "élek", egy pokol az egész.


Főleg, hogy körülöttem is most mindenki benne van és nem aludtam éjszaka, kiszakad a gyomrom, állandó hányinger gyötör, kettesével kapkodom a Daedalont 4 óránként, de jó eséllyel nem úszom meg, pedig mindent megtettem az elkerülése érdekében (és a háziorvos szerint jóval nehezebb elkapni, mint valami felsőlégútit). Te hogy érzed magad?

2022. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta az orvos, hogy nehezebb elkapni, mint egy covidot, vagy influenzát (ezerszer nyomnám inkább krákogva, taknyosan, magas lázzal az ágyat, mint egy hányás). Hát ennek ellenére nálunk is úgy terjed, mint a lepra, rengeteg ismerősöm elkapta. Meg aztán tegnapelőtt délután még puszilgatott a férjem (szájon is), következő hajnalra meg rosszul lett. Úgyhogy, én lélekben már készülök, hogy elkaptam :( Csak ez borasztó, mert nekem is liftezik a gyomrom, meg folyamatosan elképzelem, hogy milyen lesz hányni.

Nekem is van hányáscsillapítóm, de vírus esetén nem tudom, mennyire jó. Én buszon, hajón szoktam bevenni.

2022. dec. 14. 09:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudom, milyen ez a 2-3 nap... Kitartást! :/


Simán el lehet jutni a szorongástól ugyanolyan állapotba, inkább azt oldd valahogy. Nekem mikor pár hónapja Párom elkapta, ő is előtte pár órával megcsókolt, megölelt, este pedig jöttek az üzenetek, hogy 15-30 percenként öntisztult, változatos formákban. Én azt megúsztam (viszont a pánikom miatti szingliséget nem... :'D )

2022. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy megúszom, akkor én is.

Igen, ez sajnos nem csak a saját, hanem a környezet életét is nehezíti, kibírhatatlan vagyok ha pánikolok, se istenem, nem tehetek róla.

(Ha meg emiatt szakított veled, akkor nem is ő volt az igazi...:) )

2022. dec. 14. 09:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, attól hányni fogsz, vagy epét már, vagy azt a keveset is, amit megeszel-iszol, és mellette valószínűleg kórházba kerülsz legalább a kiszáradás veszélye miatt.


Én sem szeretek hányni, de a kórházat, meg az infúziót még inkább utálom, és a kiszáradás nem móka.

2022. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, gyönyörűen lepontoztak, de már hozzá vagyok szokva hogy az ilyen problémákkal küszködő emberek keményen le vannak nézve...


Én úgy tudom, ez a vírus csak akkor fertőz, ha már jelentkeztek tünetek, tehát a hányásból származó vírusos részecskékből. Ha megcsókolt, és előtte nem hányt egyszer sem, 99% hogy nem fogod elkapni.

Azzal viszont vigyáznék, hogy fogkefét pl. nem tárolnék a wc közelében, mert egy wc lehúzással már szétszóródhatnak annyira a részecskék, hogy megtapadjanak rajta. Kilinccsel ugyanez a szitu. A sima alkoholos kézfertőtlenítő viszont nem hatékony ellene, kicsit utána kell járni, hogy milyen fajták használnak.

És egyél rendesen!!!

2022. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nekem meg azt mondta az orvos, hogy 1-2 nap a lappangási idő. De most már tényleg nem tudom, hogy mi az igaz és mi nem.

Köszi a fogkefés ötletet!

2022. dec. 14. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!