Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék leszokni az...

Hogy tudnék leszokni az alkoholrol?

Figyelt kérdés
2022. dec. 19. 05:38
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Elvonó, vagy csökkented fokozatosan a napi adagot. Hány éves vagy?

Miért akarsz leszokni?

Mai világ hülye emberei mellet( tisztelet a kivételnek) Elhiszem hogy alkesz vagy, én is csak azért nem vagyok az mert itthon eldugják előlem a piát.

18 éves vagyok csak de már kiborít az emberi tehetetlenség; irigység, kapzsiság, rosszindulat.

2022. dec. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám, hogy vedd fel a kapcsolatot egy addiktológiai alapítvánnyal (pl. felépülök, Félúton Alapítvány, stb.). Az ottani szakemberek fogják tudni az állapotodhoz igazítani a neked való terápiát, kezelést. Illetve már a mai naptól el tudsz kezdeni járni az Anonim Alkoholisták gyűlésére, a lakhelyedhez legközelebbibe, de van online gyűlésük is: csakamainap.hu oldalon.

Továbbá a youtube-on Dudits Dénes csatornáját, tartalmait ajánlom figyelmedbe, van egy facebook csoportja is, Online Támogató Csoport Függőknek néven.

Szuper, hogy elhatároztad magad, a legjobbakat kívánom!

2022. dec. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Önerőböl vagy segítséggel.
2022. dec. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok lelkierőd van, akkor egyedül is le lehet. Lassan csökkentsd az adagot, amíg nullára nem érsz, aztán ne igyál többet. Kösd le a figyelmed munkával, sporttal, kreatív hobbikkal, filmek, stb. Kerülni kell az ivásra csábító embereket, helyeket, helyzeteket.


Ha ezt nem tudod megoldani, akkor addiktológia. Ott gyorsan levesznek a piáról, az elvonási tünetekre kapsz gyógyszert. De utána is akaraterőből, kitartással kell tisztának maradni.

2022. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egy fogas kérdés. Nekem még nem sikerült.
2022. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bubanat2 ***** válasza:
100%

Egy jó párkapcsolat, amennyiben a pár nem alkoholista, sokat segíthet.

20 évesen alkoholisa voltam. Aztán 22 évesen megismerkedtem a későbbi feleségemmel. Ő nem ivott, így én is abbahagytam.

Feleségem 1994-ben meghalt.

Akkor nagyon féltem magamtól, hogy vissza fogok szokni az italra.

De nem kívántam, akkor minek igyak?

Most 70 vagyok és most is csak nagyon ritkán nagyon kevés alkoholt fogyasztok.

2022. dec. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!