Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mitől lehet, hogy ha írok,...

Az mitől lehet, hogy ha írok, a 'd'-t és a 'g'-t mindig összekeverem?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mit kell írni, meg hogy maga a betű hogy néz ki, hogy kell leírni, de valamiért mindig a másik betűt írom le. d helyett g-t, és g helyett d-t. És csak írásban van ilyen gondom. Szerintetek ez mitől lehet?
2010. okt. 1. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
diszlexia
2010. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is erre tippelek
2010. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor is ha csak 2 betűre érvényes? És ez gyógyítható?
2010. okt. 1. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Diszgráfia diszlexia nélkül is lehet.

Lehet csak két betű összekeverése írás közben. Van erre egy speciális módszer, ami nem a másolásról szól.

2010. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Együtt érezek,bár én sem tudom rá a választ. De ne már,hogy ez diszlexia?! Én ugyanígy vagyok a gy-vel és a ty-vel. Ha írok,mindig el kell gondolkodnom,hogy hogy írjam le, ha a gy betűt akarom leírni mindig mondogatom félhangosan,hogy GYönGY és akkor megy,ha a meg a ty-t akkor kuTYA v. TYúk. Tiszta ciki,de ez van...
2010. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dislexia az olvasás zavara, a disgráphia az írásé. De nem két betűt szoktak téveszteni, az ennél komolyabb. El kell menni egy logopédushoz, ők elég jól diagnosztizálják az ilyen jellegű problémákat.
2010. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Majd megpróbálok én is egy olyan szót mondogatni közben, amiben sokszor van az a betű. :) A logopédus tudtommal csak a kiejtéssel foglalkozik, szóval ahhoz hiába mennék...
2010. okt. 2. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
A logopéus egyáltalán nem csak a kiejtéssel foglalkozik. A dislexia, dysgráfia megállapítása is a feladatai közé tartozik. A Nevelési Tanácsadókban az ilyen jellegű prolémákkal a logopédus foglalkozik, ezért nyugodtan mehetsz logopédushoz.
2010. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. :)
2010. okt. 3. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!