Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek tűfóbiája van és...

Akinek tűfóbiája van és infúziót kell kapnia műtét közben, hogyan oldja meg?

Figyelt kérdés
Tudom muszáj kibírni, de engem műteni fognak és jelenleg sokkal jobban félek az infúziótól előtte és utána mint magától a műtéttől. Altatás közben legalább nem érzékelem, mit csinálnak. Hogyan lehet ez legyőzni? Bepánikolok, muszáj sírnom és ájulás közeli állapotba kerülök, ha vért kell venni is, pedig az 1 perc. Azt viszont, hogy folyamatosan bennem lesz, ennyire se fogom bírni szerintem.

2022. dec. 23. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb leszedálnak.
2022. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mütét elött altatnak/bódítanak, a türöl meg nem is veszel tudomást.
2022. dec. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólj nekik.
2022. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

Altatás előtt nem vezetnek be infúziót?

2022. dec. 23. 18:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, ha szólsz a fóbia miatt, megoldható csak maszkkal is.
2022. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a 2-es vagyok és nem Magyarországon élek, de itt minden mütétnél maszot adnak elöször, és ha már elaludt az illetö, akkortól kapja a szert infúzióban.

Szerintem ha tudnak a problémádról, akkor megoldható, hogy csak utána kötik be az infúziót.

2022. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem alapból úgy altattak hogy a seggembe nyomtak egy injekciót, és szívtam a maszkból. Azt mondták kezdjek el számolni de kb 3-ig jutottam :D

Amikor felébredtem akkor vettem csak észre hogy bennem van az infúzió. Szóval lehet te is feleslegesen aggódsz ezen kérdező...

2022. dec. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! Sokat segítettetek!
2022. dec. 24. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!