Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előfordul, hogy megúszom a...

Előfordul, hogy megúszom a fiatalkori rákot? Anyám dohányzott terhessége alatt, szennyezett helyen lakom, minden felmenőm rákos lett relatív korán, sok az anyajegyem, vannak gumóim, rossz az eü. állapotom.

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 23:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Nézzünk a kristálygömbünkbe? A terhességi dohányzásnak nincs köze a te rákodhoz. A szennyezett hely mit jelent? Ipari üzem? Minden felmenőd nem lett rákos. Az anyajegyeket ellenőrizteted? Milyen gumó? Mit jelent a rossz egészségi (nem egészségügyi) állapot, és mit teszel ellene?
2022. dec. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

A felmenőim nagy része rákos lett. A 4 nagyszülőm 70 évesen vagy rákos, vagy rákban halott.

Légszennyezés erős.

Krónikus betegségek, vizsgálat alatt állnak, amire már van gyógyszerem, azt szedem.

2022. dec. 27. 23:35
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Hipochondriára is kaptál?
2022. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Semmit se tudsz rólam...
2022. dec. 27. 23:58
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A ráknak vannak rizikótényezői, amikből van, amire hatással lehetsz. Ha vigyázol magadra, máris javulnak az esélyeid, hogy elkerüld vagy késleltesd. A rákmegelőző állapot több ráktípus esetén jól felismerhető rendszeres szűrésekkel. Ha eljársz szűrővizsgálatokra, éves nagyrutinra, akkor jó eséllyel még akkor tudják észlelni az elváltozásokat, amikor még nem olyan rosszak a kilátások. Rajtad is múlik.
2022. dec. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat. Én a Róbert Károly körúton nőttem fel a nyolcvanas-kilencvenes években, amikor még nemigen volt ólommentes benzin. Anyám-apám láncdohányosok voltak, és gyakran kényszerítettek, hogy a tömény cigifüstjüket nyeljem. Volt, hogy bezártak a Trabant hátsó ülésére, és elindultunk lassan pöfögve valami qrva messzi helyre, miközben egyik cigiről a másikra gyújtottak, az ablakokat szorosan zárva tartva, mert anyámat zavarta volna a huzat. Én meg hánytam-ájultam ott hátul. Tizenéves koromig ment ez.


Most 46 éves vagyok, tehát már nem fiatal. Eddig nem voltam rákos. Ha ezután leszek, az már nem fiatalkori rák.

2022. dec. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

46 évesen se akarok rákot. Amúgy most se akarnál többsávos úton lakni.


Milyen éves nagyrutin?

Milyen rákmegelőző állapotok vannak? Mit érdemes/lehet vizsgálni?

2022. dec. 28. 08:17
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Több milliós kiadással tudsz magánklinikákon teljes testes MR-t csináltatni. Ehelyett racionálisabb egy éves labor, bár az nem pont a rák kiszűrésére való, éves nőgyógyászati vagy urológiai vizsgálat, nőknek mammográfia, anyajegyek ellenőriztetése, fogászat, ennyi, és panasz esetén orvoshoz fordulni. Költözz jó levegőjű nyugalmas vidékre. Szerintem szorongsz, és inkább azzal kéne foglalkozni.
2022. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Költözz jó levegőjű nyugalmas vidékre"



Aha. 😅

2022. dec. 28. 12:41
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Ezen mi a vicces? Falun van jó levegő, keress távmunkás lehetőséget, ha az életedet a ráktól való félelem foglalja le.
2022. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!