Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen borzasztó...

Miért vagyok ilyen borzasztó rossz alvó?

Figyelt kérdés
Régebben jó alvó voltam. Aztán kezdődött kb 4 eve, hogy hajnalban mindig megébredtem és nehezen aludtam vissza, olyan 2 óra múlva. Aztán most jött az is hogy nem is tudok bármikor elaludni. Pl este 9-10 körül rendben elalszom, de ha 11ig fent vagyok onnantól már nehezen alszom el. Nappal egyáltalán nem tudok aludni, akkor sem ha előtte egész éjszaka nem aludtam. Mindegy, hogy nappal elfáradok vagy sem, iszom kávét vagy sem, stresszes időszak van vagy sem, ilyen az alvásom.

2022. dec. 28. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Múlik az idő...
2022. dec. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
100%

Bélrendszeri diszfunkció. Ennek egyfajta belső stressz az eredménye, melynek tompítására a mellékvese ezerrel termeli a kortizolt. Ez egy antistressz hormon, ami viszont, amíg a máj le nem bontja, nem engedi érvényesülni a melatonin nevű alvást segítő hormont.

Életmód- és étrendváltásra lesz szükséged. (Mielőbb, mert itt nem áll meg a történet.)

2022. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!