Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egész életre ugrik a hivatásos...

Egész életre ugrik a hivatásos jogsim?

Figyelt kérdés
23 évesen átéltem életem első eszméletvesztéssel járó görcsrohamát minden előzmény nélkül. Jelenleg sofőrként dolgok a mentőszolgálatnál és bizonyos időre egyáltalán nem vezethetek autót. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben még ha ismétlődés nem is történik a hivatásos jogsim az egész életre ugrott vagy csak akkor ha ismétlődés történik? Úgy tudom, hogy csak ismétlődés esetén mondják ki az epilepszia tényét addig, ameddig az nem történik és illetve ha nincs eeg eltérés addig hivatalosan nem tekintik epilepsziás betegnek az embert és bizony türelmi idő után újra vezethet és dolgozhat hivatásos sofőrként.

2023. jan. 2. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

"Jelenleg sofőrként dolgok a mentőszolgálatnál"


Ott érdeklődj. Több orvos ismerősöd lehet, mint amennyien itt érdemben tudnának válaszolni.


Én epilepsziás vagyok. De a papíromon az van -EEG vizsgálatok után-, hogy 2 év tünetmentesség után vezethetek.


Szerintem EÜs dolgozóként neked ez off.

2023. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Gyógyszeres kezelésre szoruló epilepsziás beteg nem kaphat ilyen jogosítványt. Kizárólag 5 év (3 gyógyszerrel + 2 gyógyszer nélkül) után lehet egy gyógyult epilepsziás betegnek ilyen típusú jogosítványt szereznie.


Amennyiben hivatásos jogosítvány birtokában valakinek alkalmi epilepsziás rohama jelentkezik,(nem ritka jelenség), csak 3 éves gyógyszermentes állapotban letöltött rohammentesség után adható vissza a jogosítvány."

2023. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!