Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Evészavar után ez normális?...

Evészavar után ez normális? Fogok tudni normálisan fogyni valaha?

Figyelt kérdés
Elég hosszú ideig anorexiával, és falásrohamokkal küzdöttem, de semmi komoly nem volt, nem voltam soha túl sovány, és kórházba se kerültem. Magamtól gyógyultam ki, de a testkéozavaromon nem tudtam segíteni, és mindenképpen le szeretnék fogyni. Most vagyok kb 162 cm és 55 kg. Már eljutottam arra a szintre egy ideje, hogy ettem ami jólesett, és persze mozogtam is, de azt különböző okok miatt mostanában kevesebbet. Viszont ahogy elkezdem figyelni, hogy ne nassoljak, vagy eldöntöm, hogy kicsit többet mozgok segíthetetlenül éhes vagyok egész álló nap. Evés után 10 perccel mintha 8 órája nem ettem volna. Pedig kb ugyan annyit eszek, napi kb 5x, tehát tényleg rendesen, és nem is egyoldalúan. Segitsetek kérlek, màr rengetegszer estem vissza így, valami megoldást szeretnék.

2023. jan. 2. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy gyógyultál ki, ezzel a súllyal egy dekát nem kell fogynod. Nem is lehet egyedül kigyógyulni, ehhez pszichiáter kell, mert életveszélyes, magától nem gyógyuló betegség. Nyilvánvalóan éhezel, különben nem lennél 10 perc múlva éhes. Szólj anyukádnak/apukádnak, a háziorvosnak, és ő intézkedjen pszichiáter ügyben.
2023. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Nem gyógyultál meg, ugyanolyan beteg vagy, mint előtte, és azért eszel, mert éhezel továbbra is, VAGY olyan problémákat okozott az anorexiád, amik ezt okozzák, pl cukorháztartás, hormonháztartás felborulása.


Menjetek szakorvoshoz - pszichológushoz, endokrinológushoz és gasztroenterológushoz is.

2023. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, egyes, véletlen lepontoztalak :( Pedig 100% hasznos a válaszod.
2023. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy vérvételre és pszichológushoz is.
2023. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!