Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mai nap tekertem 36kilóméter...

A mai nap tekertem 36kilómétert és fáj a térdem ,de amúgy is recsegni szokott mert már kopott ,nem szeretném abba hagyni a bringázást! A kérdésem az hogy hogyan tudnék vigyázni a térdeimre ? Szedjek kálciumot? Vagy valami más ásványi anyagot?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy sok folyadékot kell innom ez miatt , ha valami spéci drága dolgot is tudtok ajánlani jó szívvel fogadom! :)

#ásványi anyag #térdkopás #Vigyázok az egészségemre #Porc kopásom van #Ásványi agyat pótlás
2023. jan. 2. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Használj hidegben térdvédőt a nadrág alá! És állítsd be a bringát kényelmesre (nyereg-kormánymagasság).
2023. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kálcium, magnézium, különféle porcerősítők, a térdre vigyázni és megfelelő hőmérsékleten tartani, megpróbálni nem túlterhelni, stb


de én is majd idelesek ki miket ír, mert nekem is szr a térdem

(sok futás, sok bringázás)

2023. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2023. jan. 2. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:

" Lejjebb kúszva elérkezünk az egyik legérzékenyebb testrészünkhöz, a térdhez. Erre a területre azért kell nagyon vigyázni, mert előfordulhat, hogy megfázik, de ez évekig észrevétlen marad, és csak később jön elő a baj, amikor már nem sok mindent lehet tenni.

Épp ezért ajánlott a hidegben testhez tapadó kerékpáros nadrágot húzni a rendes nadrág alá, vagy ha könnyen azonosulunk a jazzbalettos figurájával, anélkül. Az igazán tapasztaltak azt mondják, ezen nem érdemes spórolni, egy ilyen ruhadarab pedig egyébként is évekig kitart.

A térd védelmét fokozhatjuk tépőzáras térdmelegítővel"


( [link] )

2023. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ásványi anyagokról, erről-arról nem beszélnének le, én szedek ilyesmit, de a jobb térdem legalább 5 éve időnként, de nagyobb emelés esetén biztosan "panaszkodik", lépcsőn felfelé érzem, pici fájdalom formájában, hogy most kíméletet kér.

Talán térdszalag gyengeség vagy ilyesmi, akkor térdgumit használok, nagyon jó segítség, védi, egyben tartja és 1-2 nap (de csak nappal és nem is egész nap) alatt összeszedi magát. 1 hétig biztos jó, de terheléstől is függ.

Keress rá: térdgumi..

2023. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!