Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Járhat-e valami negatívummal...

Járhat-e valami negatívummal ha székelés után kiveretem zuhannyal a seggem?

Figyelt kérdés

Ezt már lassan egy ideje csinálom, ki se törlöm, legfeljebb 1 törléssel, ha nagyon úgy érzem hogy a zuhanyig lenne mit elhagyni a lakásban. Szenvedtem vele évekig, bárhogy törölgettem mindig ha teljesen tiszta lett utána pár perc múlva éreztem hogy viszket, na mondom megtörlöm, mert biztos megint olyan, és olyan volt mintha ki se töröltem volna egyáltalán. Volt hogy kb 6szor eljátszottam ezt.. Meguntam, gondoltam kiveretem zuhannyal aztán viszont látásra, és ez be is jött eddig, de az elmúlt hétvégén egy haverom mondta hogy ő is ezt csinálta aztán dokihoz kellett mennie, mert valami baja lett, már nem emlékszem mi és a doki mondta hogy ez amiatt van mert kiverette zuhannyal. Nekem itt fent a 4.en viszonylag gyenge a zuhany, már ha ez számít valamit ebben az esetben, meg eddig nem érzem hogy bajom lenne tőle, de lehet ettől tényleg valami bajom?

31f


2023. jan. 11. 06:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bide?
2023. jan. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is mondtam az ismerősömnek hogy baromságokat beszél, mert akkor a bidét használók mehetnének a dokihoz, de azt mondta hogy annak gyengébb a vízsugara mint a zuhanynak. Amúgy nekem nem lehet bide, mert nem férne el sehova.
2023. jan. 11. 06:51
 3/13 anonim ***** válasza:
Van kombinált wc bide is.
2023. jan. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben járhat negatívummal, ha langyos helyett hosszú távon forró vízzel mosod. Bár ez sem jelent garanciát a negatívumra, csak könnyebben kialakulhat pl. aranyér, bőrszárazság. Érdemes minden alkalommal valamilyen tusfürdőt is használni a szimpla kicsapatás helyett, hogy óvja a bőrt.

A haverodnál valószínű az történhetett, hogy elrepedt a bőre, és a széklet által elfertőződött.

2023. jan. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A végbél utolsó szakaszát nem érdemes kimosni, hiszen a bélfal által termelt nyálka, ami a bélfalat védi, az is lemosódik.
2023. jan. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm 4-es, így hogy írtad beugrott, tényleg azt mondta hogy elrepedt a bőre.
2023. jan. 11. 07:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kívülről mosod langyos, nem erős sugarú vízzel, abból baj nem lehet. Valszeg haver túltolta a bringát és vagy a hőfok vagy a vízsugár volt túl erős. (Esetleg "beöntésként" is használta a vizet..)
2023. jan. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A víz tényleg nem túl erős, itt a 4.en (legfelső emelet) egyáltalán nem olyan a zuhany mint másol, alig van ereje. Viszont napjában van hogy 4-5ször is kiveretem, bevallom őszintén nem mindig szoktam, főleg ha egymás után gyakran kell habfürdővel kenegetni.
2023. jan. 11. 07:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Napjában 4-5ször szarsz? :D Vagy már csak megszokásból úgy jársz a fürdőbe, hogy kézmosás helyett is a seggedet vereted?
2023. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjából így van :)
2023. jan. 12. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!