Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már olyan hogy, valami...

Volt már olyan hogy, valami okból kifolyólag nem aludtatok egyáltalán több napig?

Figyelt kérdés
Miért volt és hogy bírtátok ki?

2023. jan. 11. 07:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt, annak idején egyetemen szakdolgozat idején, illetve legutóbb covid alatt ránk öntött határidős munka miatt.

Egyetem alatt jobban bírtam. :)

De még akkor sem volt több három napnál (inkább két és fél körül), és utána nagyon durván kidőltem.

2023. jan. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtató hirtelen elvonása után nem aludtam 7 vagy 8 napig. Iszonyat fáradt voltam + szarul is, de az agyam képtelen volt elaludni. A 3. nap után már nem tudtam volna sakkozni, az 5. nap után beszélni se nagyon. a 8. napon kórház, és leoltottak a p*csába. A világrekord 11 nap ébren, orvosilag felügyelt körülmények között.
2023. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát 8ik nap mesterséges altatás?
2023. jan. 11. 08:22
 4/8 anonim ***** válasza:
7 napig voltam februárban kórházban, semmit nem aludtam, utolsó napokban már szédelegtem ha felkeltem, szerencsére hazaengedtek a 8, napon és otthon végre már tudtam aludni.
2023. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az nagyon sok 🙁🙁 na és lett valami következménye?
2023. jan. 11. 14:08
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
Évtizedekig napi két és fél órákat aludtam. És még örültem is neki, hogy amíg más az élete egyharmadát átalussza, én sokkal többet élek azonos idő alatt. Élveztem, hogy mindenre jut időm,energiám. Ne sejtettem, hogy ez betegség; a mellékvese túlműködése okozza az álmatlanságot. Most aztán iszom a levét.
2023. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül mi lett a következménye 6os? 😧
2023. jan. 17. 17:04
 8/8 Senior Séf ***** válasza:

Ez már maga volt a KÖVETKEZMÉNY. Az áteresztő bél szindróma következménye. Ez okozott állandó, belső stresszt, és ez a stressz nokozta a mellékvese folytonos kortizoltermelését.

Aztán persze ennek is meglett a maga hozadéka; az állandóan magas kortizol mozgósította a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, ami aztán ízületi gyulladásban manifesztálódott.

2023. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!