Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért baj az ha szinte minden...

Miért baj az ha szinte minden nap megiszok 1-2 sört, és pár havonta jól be is rugok?

Figyelt kérdés

34 éves ferfi vagyok.Teljes èletet èlek. És ezt a szokásokat kb 10 ève tartom, csak nap végén

iszok. Mellete dolgozok, sokat sportolok.Uszok, futok, bicigli, kondi. Nem ,nem èrzem úgy hogy ez a mennyiség emelkedne. Most komolyan nagy baj ha minden este megiszok 1- 2 sört? Most ettől már rám is megàll az alkoholista " címke "?



2023. jan. 12. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem baj. Én is ezt csináltam hosszú évekig, és én is ugyanígy kerestem az önigazolást, aztán rájöttem hogy mégiscsak egyfajta alkoholizmus amit csinálok, és abba hagytam.
2023. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert lazán látens alkoholista vagy. Ha neked jólesik hajrá. De attól, hogy nem maszol 4kezlab és nem kergeted baltával a családot mikor berúgsz ez már az .
2023. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Egyáltalán nem baj, bár itt már akkor is alkoholistának számítasz, ha minden nap elmész egy kocsma előtt.
2023. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szóval alkoholista vagyok és irány az elvono?

.. :)

2023. jan. 12. 21:01
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

sokat sportolok.Uszok, futok, bicigli, kondi


Hihető, persze. Kiírtad a kérdést és mélyen belül te is tudod, hogy ez gáz, ezért ezzel a sportos kamuval próbálod egyensúlyozni, másrészt reméled, hogy páran itt megerősítik azt, hogy ez rendben van, hogy tiszta lelkiismerettel folytathasd.

2023. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Valahol olvastam, miszerint nem az az alkoholista, aki azért iszik, hogy jól érezze magát, hanem az, aki azért, hogy ne érezze magát rosszul.
2023. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5= pl 2 x tekertem körbe a Balatont 1 nap alatt, 1 x atuszatam, idén január 21 én pedig készülök a 2. Bartina turamara ( 45km)..

S te pl mit felmutatni "abszisztenskent"?

Biztos" aranyos" lehetsz

2023. jan. 12. 21:11
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Azt hogy ő nem egy alkoholista paraszt xD
2023. jan. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
53%
Nem az számít alkoholizmusnak, ha rendszeresen iszol, hanem az, ha iszol, akkor mennyit és az is csak megnöveli ennek kockázatát. Inkább itt az a baj, hogy az alkohol pusztítja a májsejteket, idegsejteket, emésztésre negatív hatással van, kiszáradást, idegrendszeri problémákat okoz.
2023. jan. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Alkoholizmus definíciója a RENDSZERES, napi szintű alkoholizálás, és ha ez elmarad, akkor pl ideges leszel, vagy nem tudsz magaddal mit kezdeni, amíg nem ihatsz.
2023. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!