Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A barátnőm szerint alkoholista...

A barátnőm szerint alkoholista vagyok. Tényleg olyan nagy probléma, ha havonta megiszok 3 üveg sört?

Figyelt kérdés

Szerintem ez belefér, hogy hétvégén megiszok 1 üveg sört, de van hogy több hónapig nem iszok alkoholt.

Megértem a barátnőmet, hogy aggódik, mert az ő családjában szinte mindenki iszik alkoholt napi szinten, de havi 3 üveg sör még nem a világvége.



#alkoholista lennék
2022. dec. 6. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is csak túl aggódja, persze megérthető az ő része is, gondolom nem akarja, hogy szétmenjetek. Szóval igazából kompromisszumot kell ebben kötni és kibeszélni a dolgot.
2022. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a világvége valóban. Az, hogy aggódik, jogos a családi háttere miatt, viszont az ellenkezőjét is elérheti, ha téged csesztet.
2022. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Aki havi szinten három sörre azzal áll elő, hogy alkoholista, aki elfogyasztja, attól meg kell szabadulni minél hamarabb, - ha nem kötnek még túl erős szálak hozzá!

Azért írom ezt, mert a barátnőd gyakorlatilag egy terrorista, - csak nem fegyverrel hadonászik még egyelőre, - de ez még csak a kezdet, mert ha eléri most, amit akar, akkor nem lesz megállás és azon kapod magad, hogy már csak a puszta önálló gondolatért is meg fogod kapni a magadét!

Ha nem habarodtál még bele túlságosan, szabadulj ettől a nőtől, - amíg nem késő, - mert nagyon rá fogsz faragni, (nehezen fogod tudni feldolgozni az ebbe beleölt idő hasztalanságát)!

2022. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Részben egyetértek a 3-as hozzászólóval, de azért belátható, hogy ez egy véglet amit felvázolsz, tehát nem egyből terroristaként kell gondolni rá csak azért mert egy káros dologtól szenved a családja és nem akarja, hogy ez öröklődjön.
2022. dec. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

@1, "Szóval igazából kompromisszumot kell ebben kötni"

Hogy lehet ebben kompromisszumot kötni? Akinek havi 3 üveg sör sok, az nem fog megelégedni azzal, ha a 3-ból 2 vagy 1 lesz, az nem törekszik kompromisszumra.

Pláne meg minek? Ez azért elég durva, hogy ennyi alkoholfogyasztásra a barátnő alkoholistát kiállt.

2022. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
#5-ös a komprommiszumot én se úgy értettem, hogy engedje el a 3 sörét, szerintem is abszurd dolog :D, hanem inkább a kibeszélés lenne a fontos, hogy miért tartja alkoholistának kedves kérdezőt 3 sör miatt.
2022. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha minden hétvégén söröznél, akkor se lehetne egy szava se. Ha ilyen traumát hagyott benne, hogy a családtagjai alkoholisták voltak, akkor ezt magában kell rendbe rakni
2022. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Üsd meg, ha alkoholista családban nőtt fel, abból majd érteni fog.
2022. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
A családi traumáit veri le rajtad.
2022. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
Küldd el pszichoterápiára.
2022. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!