Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőben talált egy 5mm és egy...

Tüdőben talált egy 5mm és egy már régóta meglévő 8mm nodulusok mit jeleznek?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódok, mert édesapámnak mellkas ct-n találtak a bal alsó tüdőlebenyében egy 8mm-es nodulust. Ez igazából eddig is megvolt, mivel 2011-ben szintén ct vizsgálat során már látták ezt, akkor 6-7mm volt. Viszont egy 5mm-es nodulust a jobb tüdőben most mutatott a ct.

Mitől lehet ez? Illetve mit jelent?

Leginkább amiatt is aggódom, mert a radiológiai véleményként az lett leírva, hogy kontroll javasolt pulmonológiai szakvizsgálat függvényében, rizikó besorolást követően.



2023. jan. 17. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Anyukámnak is több 7 mm nodulus látható a tüdején.

Elküldték Pet-Ctre...

Amire várni kell, Bizottság dönti el, hogy indokolt e a vizsgálat

Valószinű gyulladásból maradtak vissza ezek a csomók,valószinű hogy apukádnak is ez van. Tüdőgyógyászati szakrendelésre feltétlen menjen el.


Anyukámnak, aki a ct-t elemezte,nem irt rá semmit a papírjára.


Majd irj mit mondtak

Jó egészséget

2023. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Végre egy válasz! Nagyon szépen köszönöm neked. :)

Hétfőn megy apukám tüdőgyógyászhoz ezügyben. Igazából amennyire beleástam magam a témába és ahogy hallottam, ez nem egy fenyegető dolog, de nagyon kis százalékban (0-10%) tud lenni ebből rosszindulatú folyamat, így mindenképp kontroll alatt fogjuk tartani ezt a dolgot

Egyébként anyukámnak is találtak, neki viszont még ennél is kisebb (2 db 2-3mm) mikronodulusokat találtak, amire aztmondták, hogy még tüdőgyógyászhoz is fölösleges lenne menni.

2023. jan. 27. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Majd irj,hogy mit mondtak apukádnak

Engem az aggaszt, hogy anyának több 7 mm-es nodulus van...

De megkerestem neten egy tüdőgyógyászt,a webbetegen.

Annak leirtam anya leletét, és azt irta vissza, hogy 6 hónap múlva menjen kontroll ct-re...

Én is beleástam magam, nekem csak anyukám van, apukám már nincs köztünk


Várom majd a válaszod, szép hétvégét

2023. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit mondott apukádnaj a tüdőgyógyász? Nagyon kiváncsi vagyok
2023. jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!