Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fültágítótól begyulladt fül....

Fültágítótól begyulladt fül. Házilag rendbe lehet valahogy hozni?

Figyelt kérdés

(Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki mit gondol a fültágítóról, szóval légyszi' ne fikázzátok.)

Tehát 10 mm-es volt, már kb. 3 hónapja, aztán vettem egy 12 mm-es szilikon tágítót. Betettem, két napra rá a genny és a vér folyt belőle.

Már pár napja csak egy 4-es tágító van benne, hogy teljesen azért ne menjen össze.

Van valami jó házi gyulladáscsökkentő? Most nincs több ezer forintom egy ilyen krémre. Vagy tudtok valami olcsót?

Esetleg mit lehetne rá tenni?

Magától gondolom sokára gyógyul meg.

Bocsi, hogy hosszú lett.

Előre is köszönöm!


2010. okt. 3. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igaz nekem csak fülbevalóm van, de előfordul, hogy begyulladt tőle a fülem. Ilyenkor sebtisztító alkohollal szoktam bekenni. Csökkenti a gyulladást és fertőtlenít. A patikában kapható vény nélkül pár száz ft-ért.

Szerintem hatásos, bár nem tudom, hogy fültágító esetében is használható-e de gondolom igen.

2010. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ja és ha valami új darabot raksz a füledbe érdemes előtte lemosni vele.
2010. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rnedben, nagyon köszönöm!:)
2010. okt. 3. 14:43
 4/13 anonim ***** válasza:
nincs mit. de egyébként amikor csináltattad, nem mondtak semmit, hogy hogyan fertőtlenítsd gyulladás esetén?
2010. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Itthon, házilag csináltam, és eddig még semmi probléma nem volt vele. Mindig fertőtlenítettem az adott fültágítót, de most szerintem azért gyulladhatott be, mert sok volt neki hirtelen az a plusz 2 mm. Nem tudom.
2010. okt. 3. 14:59
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Az is elég fertőzésveszélyes, hogy saját magadnak csinálod és nem steril körülmények között csináltatod. Szóval leginkább emiatt lehetett.. Én nem ajánlom, hogy otthon csináld, de a te dolgod. Mindenesetre, ha begyullad ott a sebtisztító alkohol.
2010. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igazából ha elmennék olyan emberhez, aki megcsinálja, csak úgy tudja, hogy kivág belőle egy darabot. Az nekem sok lenne.

Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 3. 18:11
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
hát ez valóban ijesztően hangzik :D :S ..de hidd el az még borzasztóbb ha összeszedsz valami vérfertőzést véletlen... :S
2010. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
amúgy hogy tudtam házilag megcsinálni? :O nem szeretném alkalmazni ,csak kíváncsi vagyok. :)
2010. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*tudtad
2010. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!