Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már valak. Inek ilyen...

Volt már valak. Inek ilyen görcsrohammal járó fejgörcse? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Annyi előzmény volt hogy egy nap alatt fél liter vért vesztettem a menstruációmmal, és emiatt szédültem, hányingerem volt, de 4 nap alatt helyrejöttem, ez pedig az 5. napon történt. A szivem is görcsölt meg szúrt 5napon át, de vettem be vasat, ittam magne b6ot és elmúlt.


Az 5. reggelen arra keltem, hogy görcsöl a bal halántékom, és lüktet az agyam, ha orrt fújok, ha nevetek, vagy ha hirtelen állok fel.

Éjjel 11kor lefeküdtem, de a fájdalomtól nem tudtam aludni. Próbáltam nyomni a bal halántékomat, simogattam, nem figyeltem rá, de sehogy sem tudtam elaludni.

Éjjel 1órára akkora fájdalmam lett, mint még soha, annak ellenére hogy jól birom a fájdalmat, keservesen sírtam.

Már nem csak a bal halántékom, de az egész fejem görcsölt lüktetett, megállás nélkül, nem volt időm megpihenni.

Ha felálltam foltokat láttam, vérnyomásom 90/60 volt (165 magas és 55kiló körül vagyok).

Utána többször hánytam is, vettem be fájdalomcsillapítókat, és hajnali 3-4órára megszünt ez az erős fájdalom. Másnap is rákezdett, de akkor rögtön vettem be a fájdalomcsillapítókat és a b6ot, utána csak tompán fájt.



18éves vagyok, megijedtem hogy komoly bajom lehet, elmentem orvoshoz, véreredmény az végül is jó lett, CT-m szerdán lesz, addig is gondoltam megkérdezem, hogy valakinek volt e már ilyen, és hogy ez most már minden mensinél így lesz?


2010. okt. 3. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

migréned van szívem. irass fel egy erős fájdalomcsillapítót, és üdv a klubban.


nem kell túlspilázni, valószínű a ct-d sem fog mutatni semmit, ha a laborod jó lett.

2010. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez azt hiszem migrén lesz...
2010. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az elso mondta.... sajnos. Legjobb ha nem szamitasz nagy javulasra, akkor nem fogsz elkeseredni.
2010. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat.

azért elmegyek a ctre, biztos ami biztos.

am ti is ilyen nehezen viselitek ezt a fájdalmat?:S

mert én azóta meg vagyok rökönyödve magamon, mert sok fizikai fájdalmam volt már, de sírni nem sírtam, most meg..:S

2010. okt. 3. 16:46
 5/12 anonim ***** válasza:
nem konnyu. fajdalom csillapito nelkul nem megy.
2010. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

igen. nehezen viselem. ilyenkor a párom átmegy a másik szobába és békén hagy. fáj, ha ülök, fáj, ha fekszem, fáj mindenhogyan...

én flector port szoktam ilyenkor inni, az elég erős durva gyógyszer...

2010. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak a sötét szoba, és a csend. A fájdalomcsillapítót szedhetem, de felesleges. Meditálni szoktam, és ha sikerül elaludni akkor nyert ügyem van. Mert ha felébredek fáj, de olyan tompán, az már elviselhető. Nekem évente 1x vagy 2 évente egyszer van. Szóval nem sűrűn ezért nem szedek rá semmit. A Miralginn migrén gyógyszer, csak sajnos mindig szedni kell.
2010. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne félj, nem valószínű, hogy bármit találnak a ct-n, ez bizony migrén. Én 16 éves korom óta vagyok migrénes, elsősorban a menzeszem előtti napon, ill. hidegfront előtt jön a roham. Szédülök, hányok, foltokat látok, bánt a hang, a fény, fáj, ha fekszem, ha állok, ha ülök, sehogyan sem találom a helyem. Nekem a dupla Quarelin plsuz 1 Kefalgin vált be, ezzel elviselhetővé lehet tenni a rohamot. Akkor is nagyon fáj, de legalább a hányás, szédelgés elmúlik. Működnek fejfájás ambulanciák, keresd fel valamelyiket és kérj segítséget.
2010. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm. nekem is olyan volt hogy még feküdni se volt jó, vergődtem össze-vissza. Megnézem majd ezeket a gyógyszereket amiket írtatok, és kitapasztalom nekem melyik a jó.

Mensi most lett nagyon rendellenes, és hideg front is akkor jött, tehát bármi közre játszhat.


Azt még hagy kérdezzem már meg, hogy ha utcán "jön rátok" akkor mit csináltok?:S Hogy tudtok hazamenni?

2010. okt. 3. 19:00
 10/12 anonim ***** válasza:
18:55 vagyok. Van előjele, legalábbis nálam: a sima, erős fejfájás mellett kezdek szédülni, émelyegni, a szemem mögötti terület is kezd fájni és gyengének érzem magam. Ilyenkor már tudom, hogy baj lesz és gyorsan beveszem a gyógyszert (mindig van nálam), így már haza tudok vergődni. De volt már, hogy a Metroban kapott el a roham és egy bevásárló kocsin ülve vártam meg, amíg annyit enyhült, hogy egyáltalán ki tudjunk jönni a kocsiig. Nem könnyű, de meg lehet tanulni együtt élni vele.
2010. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!