Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős gyors szívdobogás?

Erős gyors szívdobogás?

Figyelt kérdés
Épp altatóról próbálok leszokni, fél szemet szedtem, azt már negyed szemre csökkentettem, de orvos kellett hozzá, aki írt fel antidepresszánst, amit ilyen esetekben szokták adni amíg le nem teszi az ember az altatót. Egész jól haladok már, erre tegnap nem tudom hogy én rontottam-e el, de rám jött egy ilyen nagyon gyors szívverés. Este nem feküdtem le a szokott időben, hanem elmentem egy buliba, ahonnan éjfélkor értem haza, és 2 sört ittam meg este 8ig, utána már semmit. Már a buliba menet éreztem valami furát, szerintem akkor kezdődhetett. Hazaértem éjfélkor, bevettem az antidepresszánst, lefeküdtem. Hajnal 3kor ébredtem, annyira vert a szívem, hogy azt hittem kiugrik a helyéről. Nagyon gyorsan, és nagyon éreztem hogy mozog. Ilyen nekem nem szokott lenni. Vártam kicsit, jobb lett, bevettem egy fél altatót, mert féltem hogy a fáradtság miatt van és ha nem alszom vissza még rosszabb lesz. Most felébredtem, nem annyira durván, de most is gyorsabb a szívverés. Kimentem wc-re, még gyorsabb lett, lefeküdtem, most jobb. Mi lehet ez? Elmenjek ügyeletre vele? Azon gondolkodok, hogy én rontottam el a sörrel? Vagy a bulival? Alapvetően este 8 körül szoktam lefeküdni mindig, most pedig 4 órával később, emiatt lehet..? Azért is fura ez az egész, mert ez a gyógyszer amit kaptam a szorongást oldja, tehát gondolom nem pánikrohamtól van ez. Segítsetek légyszi, mit csináljak?
2023. jan. 29. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvonási tünet. Épp ezzel szenvedek én is. Fent van a pulzus ilyenkor. Milyen antidepit kaptál és milyen altatótól jössz le? Rám is vár még ez is.
2023. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Trittico az anti depi, Zopigen az altató. Igen erre is gondoltam, mert tegnap előtt egyáltalán nem vettem be altatót, próbálom egyre ritkábban. Kb 1 hónapja szedek fél szem helyett negyed szemet.
2023. jan. 29. 08:23
 3/5 anonim ***** válasza:
A Trittico jó gyógyszer erre, sajnos én nem tudtam szedni, izületi fájdalmat okozott. Tarts ki, sikerülni fog, de tény, hogy nehéz. Nekem nehezebb lesz, mert benzo az altatóm. Kérdés persze az is mennyi ideje szedted az altatót.
2023. jan. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. 5 éve szedem kb, fél szemet. Most a sürgősségin vagyok közben 😀 nem akart elmúlni a szívdobogás, elmentem ügyeletre. Mire önnön kijöttem el is múlt, de addigra az EKG mutatott valamit, ami miatt ide küldtek. Eljöttem, mert azt hittem 1 óra lesz az egész, hát nem, 8-10 óra és valószínűleg tényleg nincs szervi bajom, szóval megszívtam, de elmenni meg nem engedtek.
2023. jan. 29. 13:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem mitől volt.. lehet hogy az altató csökkentése is hozzá tett, de a sürgősségin azt mondták, hogy stressz okoz ilyesmit. És eszembe jutott, hogy én aznap egész nap azon rágódtam, hogy milyen rossz a munkahelyem, de újat keresni félek, és mi lesz így.. szerintem ezen húztam fel magam ennyire.
2023. jan. 29. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!