Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyed mellett, ha megkapom az...

Gyed mellett, ha megkapom az SZJA visszatérítést, akkor a magán egészségpénztárba befizetett összeg után járó visszatérítésem elveszik?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a gyed-del csak 400valamennyi ezer Ft-ot kapok vissza, mert annak nincs akkora adótartalma, hogy megkapjam a max összeget. Viszont a magán EP-be befizetett összeget is az SZJA-ból kapnám vissza, de így akkor nem lesz miből.

Van valami mód arra, hogy mégis megkapjam az EP-i visszatérítést? Vagy az idei számláim mennek a levesbe?


2021. dec. 30. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nincs rá mód, sajnos eléggé kicsesztek ezzel a rendelettel a megtakarításoknak. Ha nincs annyi adód, hogy a visszatérítésen felül is maradjon, akkor bukod az önkéntes pénztári visszatérítéseket. Illetve nem bukod, mert forintban visszakapod az államtól.
2021. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nincs rá mód, hogy az állam ajándékpénzt adjon neked. Ad eleget így is. Csobabavárókutyafaxa
2021. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az EP visszatérítést nem kapod meg külön. A befizetett pénzt nyilván visszakapod, tehát a számláid nem mennek a levesbe. Igazából a pénztári költséget buktad, ami a befizett összeg 4%-a körül van ha jól tudom (otp-nél pl).
2021. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól értem hogy aki szülő és most visszakapja az szja-t az nem kap vissza semmit-a 20%-ot- a tavalyi egészségpénztárból elköltött pénzéből??
2022. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem jól érted. Nem mindenkire lesz igaz. Csak az alacsony keresetűekre. Aki több mint 809 ezernyi adót fizetett be, ők továbbra is igénybe tudják venni.
2022. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 értem, köszi.

Páromè az EP és nem fizetett be annyit,csak valami 300 ezer Ft körül

2022. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos bukó neki. A befizetett szja-t valszeg visszakapja, de az ep bukta.
2022. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fel lehet ezt úgyis fogni, hogy elbukod. Meg fel lehet úgyis fogni, hogy igazából többet kapsz vissza, mint kapnál, tökmindegy milyen jogcím alatt. Ez nézőpont kérdése, én nem nevezném elbukásnak... Valamilyen jogcímen megkapod azt a pénzt akkor is, ha más jogcímen már nem. Nyilván az ep után járót te amúgyis megkaptad volna, így lehet zavaró, mert ha ezt nézzük neked arányaiban kisebb a nyereséged a kormány ezen húzásán, de szerintem ez felfogás kérdése.
2022. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, kb arra jutottam, mint a 8-as. Végülis ezt a pénzt akkor is elköltöttem volna gyógyszerre, ha nincs az EP.
2022. jan. 23. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!