Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Külső szemmel látni egy...

Külső szemmel látni egy alvásparalízisben szenvedőt?

Figyelt kérdés
Lehet látni, ahogy mozog a szeme vagy úgy néz ki, mintha csak aludna?

2023. febr. 3. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem néha nyitott szemmel alszik, akkor is, ha épp nincs paralízise. Ha alvásparalízise van, akkor van, hogy pislogni sem tud. Soha se láttam rajta semmi ráutaló jelet, hogy ő rosszul lenne vagy akár ébren lenne, mert ugye nála a nyitott szem nem feltétlenül jelent éberséget.
2023. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer sikerült videóra rögzítenem, amikor alvásparalízisem volt (addig vettem fel az éjjeleimet, amíg végre meg nem történt), és gyakorlatilag semmi különlegesre nem lettem figyelmes. Az első férjéhez hasonlóan alvásparalízistől függetlenül is van, hogy nyitott szemmel alszom.
2023. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor igazából nem is nyitjuk ki a szemünket miközben átéljük, csak úgy érezzük mintha?
2023. febr. 3. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetenként változó. Voltak olyan élményeim, amikben megbizonyosodtam arról, hogy valóban a valóságot láttam, mert édesanyám éppen átsétált a szobámon, majd később megkérdeztem, és igazolta, hogy ez valóban megtörtént. Viszont egyes alvásparalíziseimben egyáltalán nem is a szobámat látom, hanem egy teljesen másik területen vagyok. A legutóbbiban például a fürdőkádban feküdtem. Érdekes.
2023. febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem pont ma történt ismét. Átfordultam a hátamra, már félálomban voltam, fel akartam kelni, viszont nem ment. Rájöttem, hogy megint alvásparalízisben vagyok..jaj de jó..Már nem is féltem, csak frusztrált a dolog, hogy nem bírok megint megmozdulni, felkelni. A szobámat mindig úgy látom, ahogy a valóságban is van. Majd a szemem sarkából láttam valami mozgást, ami lekötötte a figyelmemet. (Csak a szokásos félelmetes dolgok) Utána pedig beszéd hangot a konyhából. Azt hittem jött valamelyik nagyszülőm. Abba a pillanatba “felébredtem” és kipattantam az ágyból. Olyan volt, mint mikor látsz, de homályosan, majd kitisztul a látásod és felébredsz teljesen. Mintha duplán nyitottam volna ki a szemem. Nehéz leírni. Vagy mikor leveszed az átlátszó kontaktlencsét.

Azért tettem fel a kérdést, mert érdekelt, hogy valóban nyitva volt a szemem vagy mi a szitu. 😅

2023. febr. 3. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!