Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Boxolás után miért érezhetem ezt?

Boxolás után miért érezhetem ezt?

Figyelt kérdés

Boxzsákot püföltem délben, mert lyukas órám volt.

Előtte 45 perccel ettem pár fornetitt.

Kb 20-25 percig püföltem a zsákot, utána borzasztóan szédülni kezdtem, és hányingerem lett.

2 órát voltam utána friss levegőn, nem mentem be a másik 2 tesimre, mert annyira rosszul voltam.

Ettől az állapottól be is pánikoltam, utána már attól voltam rosszul.


Most még mindig olyan bizonytalannak érzem magam, mármint értitek.

Illetve izomlázam van már most a karomban és a lábamban. De ez mellékes.


Érezhetem ezt a bizonytalanságérzést a túlterheltségtől? Vagy ez inkább már a stressz miatt van?


16/L


2023. febr. 8. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szamold a kaloriat es egyel tobbletet, testsulykg*2g feherjevel.


De ne pont az edzes elott egyel korabbam egyel, akkor viszont kicsit tobbet


En nem boxolok, csak sulyzoval edzek, de a legelejen tobb hetig minden edzesen kicsit szedultem, emelyegtem, az egyiknel hanytam is.


Idovel elmulik, foleg akkor jott elo, mikor keveset aludtam, keveset ettem, kozvetlen az edzes elott ettem, es tul sok vizet ittam, lotyogott bennem.

2023. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mennyivel hánytál az edzés után?
2023. febr. 8. 17:54
 3/16 anonim ***** válasza:

Egyél edzés előtt, de ne közvetlen.


Ne kezdj bele hirtelen egy kemény edzésbe, melegíts be, majd a végén ne hagyd abba hirtelen, vezess le.


Ha meleg van és keményen hajtod magad, attól is lehet.


Figyelj a légzésedre, kontrolláld magad.

2023. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
És persze hidratáld magad. 400-500ml víz fél órával az edzés előtt, edzés közben is ihatsz egy picit 15-20 percenként, de csak keveset(100ml).
2023. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most boxoltam életemben először, bemelegítés nélkül. Nagyon megijesztett a hirtelen rosszullét, még mindig kicsit rosszul vagyok :(
2023. febr. 8. 17:59
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, legközelebb adj időt magadnak, és ne kapkodd el. Figyelj a megfelelő étkezésre, és hidratálásra.
2023. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mikor fog ez elmúlni? És még mindig a box miatt vagyok rosszul vagy ez idegi alapú?..
2023. febr. 8. 18:10
 8/16 anonim ***** válasza:
Mit ettél ma?
2023. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Pár fornettit. Nagyjából 10 dbot
2023. febr. 8. 18:21
 10/16 anonim ***** válasza:

Tul keveset ettel.


En kb 30-45 perc edzes utan elindultam haza, mert nem tudtam hanyni az oltozo wcjeben, aztan a parkoloban csak sikerult. Meglepoen konnyen kijott az az 1 protein szelet amit ettem, azzal a 1.5 liter vizzel amit ittam. Ezutan ugy megkonnyebbultem, hogy vissza is mentem megmosakodni meg vissza is oltoztem hogy edzzek egy kicsit lightosabban meg:D

2023. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!