Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előfordulhat, hogy komoly...

Előfordulhat, hogy komoly szív - és/vagy érrendszeri problémám van? (22 évesen esélyek? )

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az utóbbi időben elég stresszes volt az életem, de egy egyetemi vizsgaidőszakban ez nem meglepő szerintem, azonban most észrevettem magamon, hogy nagyon megviselt a dolog. Egy ideje sokszor kell mély levegőt vennem, vagy ásítanom, valamint enyhe szívdobogás érzésem van, random ülő helyemben és enyhén nyom a mell részem alatti vonalban. A mai napig nem túlságosan aggódtam, azonban megmértem a vérnyomásom és 144-145 körül mozgott (2x mértem), pedig nyugalmi állapotban voltam. Szerencsére segítségül hívtam az internetet és eszerint a rossz testtartás (ami teljes mértékben jellemző volt rám ebben a hónapban: tanulás miatt reggeltől estig a kanapén görnyedtem), szorongás (sajnos jellemző rám, hogy mindenen aggódom, főként iskolai és pénzügyi dolgokon képes vagyok alvás helyett ezeken gondolkodni és aggódni, amivel rendesen felhúzom magam...) miatt is érezhetem. Más tünetem nincs, nem szédülök, nem érzek fájdalmat, van, hogy 1-2 napig semmi, azonban a mai nap a vérnyomásom mértéke felzaklatott és ha felkelek érzem a szívem és sóhajtoznom kell, azt hiszem egy adag pánik is megy az egészre.Nemreg laborban voltam, ahol enyhe koleszterin növekedést (5,56 - a normál 5 alatt van, a kóros 7 felett) állapítottak meg. Jövőhétre bejelentkeztem arteriográf vizsgálatra. Szerintetek felesleges vagy lehet valami a háttérben? (Családban nem volt még szívbeteg tudtommal, és 22 évesen remélem nem nálam kezdődik el, de szeretnék véleményt/tapasztalatot.) Nagyon köszönöm előre is!

2019. febr. 11. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Stressz okozza és valószínűleg enyhén pánikbeteg is lettél, a szíveddel nem hiszem hogy gond van.
2019. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi idősen nem valószínű még szív és érrendszeri betegség. Inkább arra gondolok, hogy nem mozogsz eleget. A stressz levezetésre ez a legjobb módszer. Ha mostanában a sok tanulás miatt sok ülés, fekvés volt akkor kezdj el valami sportos mozgást, amire lehetőséged adódik. Futás esténként ha van olyan hely ahol tisztább a levegő, vagy otthon gimnasztikázás, fekvőtámasz, felülés stb. Úszás lenne a legjobb ha néha van rá lehetőség. De mindegy mi csak mozogj. Először csak óvatosan kezdd és figyeld, hogy reagál a szervezeted, ha

nem érzel semmi panaszt ( ami szerintem nem fog előfordulni) szépen emelheted a terhelést. Ezen kívül figyelj oda a táplálkozásra, valamilyen multivitamin sem árt ilyenkor télen. Ha nem csak "agyilag" fáradsz el hanem fizikailag is, jobban fogsz aludni, és kipihentebb leszel.

2019. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Időközben én is arra jutottam, hogy az eddigi stresszhelyzetek és a mostani között az a különbség, hogy eddig valamilyen edzés/mozgás be volt iktatva,és magnéziumot szedtem most valahogy nem is gondoltam egyikre sem...az időpontot visszamondtam az orvosnál, kezdetnek elkezdtem tempós sétákat tenni és magnéziumot szedni, nem érzem rosszabbul magam, sőt! Remélhetőleg tényleg csak ennyi és hamarosan teljesen elmúlnak a panaszok.
2019. febr. 12. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!