Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Átlagban 3-4 naponta járok el...

Átlagban 3-4 naponta járok el wc-re, (széklet) normális ez?

Figyelt kérdés

Volt rá példa, hogy kb. egy teljes hónapig 2 naponta jártam wc-re, de átlag ez a 3 nap, néha 4. nap jön rám… de van ilyen is elég sokszor, hogy nem is érzem, hogy kell wc-znem, de mivel tudom hogy pl. már 3.napnál járok így kénytelen vagyok eljönni wc-zni, aztán vagy sikerül vagy nem (általában sikerül), de ez normális dolog különben?

Más naponta jár el wc-zni, én meg napok múlva.

Hozzáteszem 3 műszakban melózom, nem tudom befolyásol-e ez valamit, illetve 1-2 x eszem naponta.



2023. febr. 14. 15:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Néha előfordul, hogy szorulásom van. De átlagban normális székletem van, csak nehezen indul meg.
2023. febr. 14. 15:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezek befolyásolják
2023. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem fáj a hasad, nem okoz puffadást és általában szorulásod sincs akkor normálisnak számít.

Nekem egyébként rostdús táplálkozás mellett (+mozgás + sok folyadék) így van, 3-4 naponta, de teljesen jónak érzem. Én székrekedéses vagyok, ha nem figyelek oda az étkezésemre ennyire, még csak nem is járnék minden héten WC-re. De akkor már folyamatosan feszül az egész hasam, rossz a közérzetem stb, mégsem megy.


És napi 1-2 étkezéssel le van lassulva az emésztésed, így még jó is, ha 3-4 naponta el tudsz menni...

2023. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xp ali ***** válasza:
Kevés rostot eszel, sztem.
2023. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem normális, sőt elég nagy baj, mert ilyenkor a vastagbélben tulajdonképpen rohad a "cucc" és toxinokat termel (főleg a hús). Ez pedig idővel akár vastagbélrákot is okozhat. Egy kínai mondás szerint a halál a belekben lakik. Ez nem alaptalan. Fiatal felnőtt koromban nekem is voltak ilyen problémáim. Akkoriban túl kevés rostot ettem és túl sok finomított élelmiszert fogyasztottam. Ja, és többműszakos melóm volt. A három műszakos munkarend szívás, mert a rendszertelen kelés-fekvés és a rendszertelen időpontok az étkezésben öszezavarják az emésztőrendszered is. A sok ülés és kevés mozgás is okozhat szorulást. Vannak olyan rest gyakorlatok pl jógában, amik hihetetlen jó hatásfokúak. Szóval ne nyugodj ebbe bele, a fehér kenyeret felejtsd el és lehetőleg mindent ami fehér lisztből készül. Egyél kevesebb csokit és több zöldséget és mozogj többet. Naponta 1-2 kábelt le kell fektetni ha jót akarsz magadnak! 😉
2023. márc. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
Egyél több korpát vagy más rostanyagot
2023. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!