Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Attól lessz valami bajom ha...

Attól lessz valami bajom ha nem eszek? 20l,45kg

Figyelt kérdés
Elkaptam valami influenzát vagy mit,lázam van,köhögök és be dagadt a mandulám is és semmi étvágyam nincs. Már két napja nem ettem semmit se és inni se nagyon ittam. Úgy érzem semmi se kell.

2023. febr. 23. 11:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Inni igyál, az fontos, akkor is ha nem kívánod. Enni meg próbálj levest (az is folyadék) vagy valamit amit kívánsz azért (keksz, krumpli, bármi) mert kell az energia
2023. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Innod kellene, ezen kivul mas nem szamit. Eroltesd meg magad, hacsak nem akarsz kiszaradassal korhazba kerulni.
2023. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
50%
Kamilla tea, az mindent meggyógyít esetleg valami száraz keksz mellé. Nagyon lefogsz gyöngülni
2023. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Pár nap diéta, betegség esetén, nem szokott számítani, ám neked amúgy is kevés a súlyod, még elfogysz, mint a gyertyaszál.

Ha az evés nem is megy, inni muszáj lenne, mert kiszáradsz!!! (Akár kanalanként langyos tea, több alkalommal, vagy használj szívószálat, csak igyál!)

Enni meg sokszor keveset, ha a darabos kaja nehezdre esik, akkor legalább joghúrt, krémtúró ilyesmi. Vagy ha a tejes cuccokat nem bírod, akkor kissé sózott krumplipüré, (a sóbevitel is lényeges), picit sózott lágytojás.

2023. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Elég vékonyka vagy, de pár nap ételmegvonástól nem lesz bajod, a folyadékpótlás viszont nagyon fontos lenne. Egyszerre ne igyál sokat, ha nem esik jól, inkább többször egy-egy kortyot, de igyál. Enni is megpróbálhatsz falatonként, egyszerre mindig csak amennyi még jól esik.

Jobbulást!

2023. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

4

Laktóz érzékeny vagyok

2023. febr. 23. 11:59
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Ha laktozerzekeny vagy, akkor pontosan tudod, hogy millio laktozmentes termek van. Te meg szerencses helyzetben vagy, szemben mondjuk egy tejfeherje erzekennyel.


Amugy most kifogasokat keresel vagy mi? 20 evesen azert odaig mar agyban el kene jutni, hogy hiaba nem kivansz semmit, mert beteg vagy, akkoris muszaj legalabb innod. Ez a minimum.

De ha nem, hat nem. Te dolgod.

2023. febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Én is laktózérzékeny vagyok, amin segít a Laktáz tabletta, de mindegy.

[link]


Ezért írtam a sózott krumplipürét, (akár porból elkészítve),

[link]


picit sózott lágytojást, vagy ahogy mások írták, egyél levest. Vannak ezek a instant levesek (Smack, Vifon stb), vagy lehet gyorsan csinálni kockából (zöldség, csirke, tyúkhús leves). Nem mind erős, fűszeres.

[link]

[link]


#4-es voltam.

2023. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

7

Nem kerestem semmilyen kifogást csak annyit írtam hogy laktóz érzékeny vagyok de én is tudom hogy van sok laktózmentes termék és azt is hogy van laktáz tabletta.

2023. febr. 23. 12:25
 10/27 anonim ***** válasza:
Legalább a sót pótold és igyál sok folyadékot, egyél leveseseket, vagy gyümölcslét. Én 7 napig voltam kórházban amikor covid miatt teljesen elment az étvágyam és kiszáradtam, egész nap ment belém az infúzió.
2023. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!