Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy az orvosnál...

Mitől lehet, hogy az orvosnál kiugróan magas mindig a vérnyomásom, amúgy pedig soha?

Figyelt kérdés

Általánosságban 100-105 körül szokott lenni a max, mostanában ment fel 110-120 közé.

Krónikus fejfájás miatt járok orvoshoz és 171/123-at mért 115-ös pulzussal. Mondom mindig így van, szét stresszelem magamat az orvosnál, 10 évesen is 140-es vérnyomásokat mérnek.

Utána hazaérek, megint normális 117/68.

Jövő héten néznek 24 órás vérnyomást, de normális hogy a stressztől ilyen erősen megugorjon? Vagy itt valami gáz van?


Még az se lehet hogy rosszul mérem, a család fele ápoló és még ők is mérik ezután, a gép is szinte vadi új.


2023. márc. 1. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Stresszelsz az orvos miatt
2023. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Az orvosnál a 110-es vérnyomásom 190 volt, pulzus 120 fölött, alig akarta megadni az alkalmasságit.
2023. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
korod, nemed?
2023. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A stressz miatt.
2023. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem már orvosnál volt olyan is, hogy a szisztolés értékem 200 volt. :D Aztán többször megmérték, minden mérésnél egyre alacsonyabb lett. Stressz. Mindig is stresszeltem, általában ha orvosnál mérik, kb. 140 körül van a szisztolés értékem (a diasztolés nem szokott annyira extrémre felmenni), illetve a pulzusom is 120-125 körül szokott lenni az orvosnál. Itthon ha magamnak mérem, normális. Meg nyilván már a 24 órás vérnyomásmérőt is megjártam. Szóval persze, lehet szimplán stressz miatt, ez nem egy különleges eset, sokaknak van ilyen problémájuk.


Amúgy ennek van neve is, fehér köpeny szindróma.

2023. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#3: 23 éves nő
2023. márc. 1. 18:28
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy nyámnyila vagy, aki attól is összeszarja magát, hogy egy orvos megméri a vérnyomását! Szedd össze magad!
2023. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fehérköpeny szindrómának hívják. Lényegében stresszelsz, szorongsz az orvosi vizsgálattól. Mondani kell a dokinak, ismerik a jelenséget. Illetve az is csökkenti, ha otthon sűrűn méregeted magadnak, lényegében hozzászoksz. Vagy be lehet dobni egy felest a dokihoz menés előtt
2023. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7 teljesen témába illik. Az orvos azt mondta ennyire még a stressztől se kéne megemelkedni és én egészségügyi problémára kérdeztem rá, nem a kis lelkem érzékenységére.
2023. márc. 1. 18:41
 10/12 anonim ***** válasza:
A párom is ilyen, ha bármilyen orvoshoz menni kell magas lesz neki, annyira stresszel, egyszer a háziorvosa még a sürgősségire is elküldte miatta 😒
2023. márc. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!