Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért magas a vérnyomásom az...

Miért magas a vérnyomásom az orvosnál?

Figyelt kérdés

Már baromira idegesít. Már napokkal az orvosi vizsgálatok (jogsi, üzemorvos stb) előtt gyomorgörcsöm van, hogy vajon megint mit fog mérni a vérnyomásmérő, és hogy fognak elkaszálni az alkalmasságin.


Otthon 130-135 közötti vérnyomást szoktam mérni, pulzusom rendben van.


De az orvosnál mindig többet mér... nem értem.


Az őrületbe kerget már ez az egész.



2021. aug. 12. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fehér köpeny szindróma, azaz orvost látsz, izgulsz, felmegy a vérnyomásod. Gyakori dolog és ismerik az orvosok ezt a jelenséget.
2021. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mint 1-es mondta. Ezt nyugodtan el lehet mondani az orvosnak, hogy otthon nem ennyi, érteni fogja. Egyébként nem kaszálnak el az alkalmasságin, kivizsgálást javasolnak.
2021. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Irodai ülőmunkát fogok végezni, tehát még csak nem is veszélyes a munkakör.

De nagyon kötekedett az üzemorvos ma...


Remek lesz évente ezzel szívni. Az eddigi üzemorvosaim megértették, eddig is irodában dolgoztam.


Most szinte hihetetlenül magas értéket mértek, pedig hazaérés után megint egy 135 körüli értéket mértem, pedig most egy órát aszalódtam a 40 fokos buszon, meg az utastársak is khm... idegesítettek.


Nem akarok vérnyomáscsökkentőt szedni, de akkor úgy látszik, nem is kell.


Az említett jelenségről még nem hallottam.

2021. aug. 12. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem is ez van
2021. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!