Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen alkoholos italból...

Milyen alkoholos italból ihatok sokat úgy, hogy ne feltétlen hányás legyen a vége? Melyik italokból, mennyi az, ami elég ahhoz, hogy "jól" érezzem magam? A kevert italokat kerüljem?

Figyelt kérdés
Először megyek buliba és nem akarok behányni, csak jól érezni magam. (20+N) Komoly válaszokat kérek szépen. Köszi! :)

2023. márc. 8. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sört igyál ha a mennyiség a lényeg..
2023. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha az erősség/kiütés a cél akkor fényt (vodkát szódás üvegből).
2023. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom magam teljesen kiütni. Csak épp eleget inni, hogy aztán majd haza is tudjak jutni épségben. :D
2023. márc. 8. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sört. Sűrűn fogsz wc-re járni, de abból lehet sokat inni.
2023. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát a sör a leggyengébb abból meg lehet inni óránként kb 1 litert a jókedvhez.

A bor az valamivel ütősebb. Annál már vigyázni kell kicsit hogy ne legyen sok. Mondjuk kb fél L óránként (és összesen ne legyen több 2 liternél).

Ha a bor is kevés akkor valami töményt lehet választani. Kis feles whiskyk, vodka, pálinka stb. A töményekből kb 1-2 deci kell hogy megadja az alaphangulatot és kicsikkel érdemes szinten tartani.

2023. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha még soha nem ittal, akkor hagyj ki minden tomenyet. A welcomedrink is tomeny.

En a feherborra szavaznek, de abbol is egyszerre csak 1 deci...elkortyolgatva, aztan meg 1...es max 4 deci. Kizben meg egyel.


Mondjuk erdekes, hogy nem ismered a hataraid 20 evesen? vagy pontosabban a tested???

En ennyi idosen bulizni jartam tancos helyekre es tomeny+udito (pl vodka narancs, cola-rum, gin-tonic) volt a pia. 1 pohar (fel deci tomeny kb 1.5 deci uditovel es ezt a 2 decit elkortyolgattam. Utana tanc orakig vagy dumalgatas. En tudtam hogy ha 1-et iszok fwlszabadult leszek ha 2ot akkor hat az mar anyira nem.okes. 3-at vagy emelle sort vagy bort akkor okadas.

A lenyeg, hogy ha erzekeny a gyomrod akkor a sört felejtsd el a szensavassaga miatt nem jo valasztas. Ha idiota rabeszelheto vagy es nem tudsz nemet mondani, akkor ne valaszd a tomeny-udito kombinaciot se mert megiszoo 1 poharral es ha utana kinaogatnak elkezdesz berugni es elfogadsz mast es nagyon berugsz. Es meg hanyni is fogsz.

Pezsgot es barmilyen koktelt, tequilat, likort, vodkat es viszkit kerulj el messzire mert azokkap biztos hanyni fogsz



Szerintem alap, hogy tudd mikor kezd a pia a fejedbe szallni es ott szepen lendulj mozgasba...vagy seta odakint valakivel ha olyan helyen vagytok.vagy menj tancolj egy orat. Ellenkezo esetben hanyas.



Es egy baratno nagy mondasa ez volt: mindegy mit es mennyit iszol csak a vegen cherryt igyal es akkor edes lesz a hanyas.

De ennel meg fontosabb: vigyel magaddal egy antialkesz barinot, aki ha be is ba...szol vigyaz.rad, kitakarit a hanyasodbol, leszedi rolad a radakaszkodo sracokat es hazakiser.

2023. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


Már volt, hogy ittam. De annyit egyszerre soha, hogy hánynom kelljen.És továbbra sem akarok. Volt már, amikor éreztem, hogy nagyon dőlöngélek, olyankor abbahagytam...

2023. márc. 9. 04:57
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha finanszírozás megoldott, akkor koktélok.
2023. márc. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem a tudatos odafigyelés a lényeg. Nem szabad túlzásba vinni. Nem "sokat" kell inni. Hanem fokozatosan kisebb adagokban. A legnagyobb hiba amit el lehet követni, hogy egymás után küldöd le az adagokat. Ugyanis csalóka az ital, mert késleltetve (gyomor telítettségtől függően) késleltetve hat. És ez elég csalóka. Sok kezdő ivó szerintem itt rontja el. :D :D :D


Csináld azt hogy egyfajta koktélt iszol és vársz minden adag között 15-30 percet. Ne siettesd. Attól hogy mások már padlón vannak, nem kell utolérni őket, nem verseny ez. Ne hagyd magad itatni!!! Így fogod érezni mehet-e még a következő. Hidd el kevéstől is kb pont olyan gyorsan fogsz beállni mint a hirtelen soktól. Csak kis adagokban bevíve, még lesz esélyed "szabályozni" a hatást.


Szóval ezért javaslom a kisebb adagokban bevitelt, és a szüneteket. Ha már érzed hogy a szemed a fókuszt nehezen követi, teljesen lelezultál és zsibbad a szád, na akkor KELL abbahagyni! Ez az állapot nagyon jó érzés, és kb 45-90 perc. Ha múlik a hatás és úgy érzed, szinten tartásnak egy újabb adag mehet. De nem több! Akkor megint lesz 30-45 perc jó állapot. De ezt se ismételgesd sokat. A buli után pedig igyál rendesen alkoholmentes folyadékot (víz a legjobb). Sajnos amikor már a hányigert érzed... az már késő. Akkor az sok volt. A következő buliban már fogod tudni az adagok számát.


Szóval lehet inni, de okosan. Szerintem eleve tök ciki mások előtt széthányi magunkat. A bulit sem fogod élvezni, és másnap is émelyegni fogsz keményen.



Én egyébként azt csinálom ahogy leírtam.

Tömény+üdítő (vagyis koktél) kombókat iszom. De egy este csak ugyanazt. Semmi keverés. Ez általában vodka, régebben tequila. (Az ízét mindkettőnek rühellem, CSAK a hatás miatt iszom.)


Addig iszogatok (de szüneteket tartva) amíg érzem hogy kezd zsibbadni a szám, kezdek túl oldott lenni, és kicsit oda kell már figyelni a mozdulatokta. Na ekkor abbahagyom (vagy nagyon hosszú szünet után még egyet ha "szinten" kell tartani). Ekkor semmi rosszullétem nincs egész este. Elmúlik az érezhető hatás pár óra múlva. Ekkor még jó sok folyadékbevitel (mentes). Semmi másnaposság. Sőt reggel úgy kelek hogy gyakorlatilag éhes vagyok.

2023. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!