Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülzúgást feltétlen ki kell...

Fülzúgást feltétlen ki kell vizsgáltatni, ha már kb. 1 évtizede van és baromira nem zavar?

Figyelt kérdés

Ha nem kezdetektől van, körülbelül 1 évtizede akkor is fennáll. Nagyon jól ki tudom zárni. A COVID szövődményei kapcsán hallottam többször róla, akkor utánaolvastam és így egészen konkrétan 1 éve tudtam meg, hogy ez elvileg számos betegsége jele és baj!! (Addig természetesnek gondoltam, arra gondoltam, hogy sokan emiatt nem szeretik a csendet illetve emiatt mondják, hogy a teljes csendet nem is "hallanánk", mert a test kipótolja zajokkal.)


Viszont egyéb, eddig elhanyagolt vagy újabban talált betegségek és eltérések miatt az elmúlt hónapokban és a közeljövőben folyamatosan orvoshoz járok: félévente belgyógyász, pár havonta labor kontroll, endokrinológus, gasztroenterológus, gyomortükrözés, fül-orr-gégészet, kardiológia és fogászat.

Nem szeretnék még jónéhány vizsgálatot és esetlegesen gyógyszert olyan problémára, ami nem zavar, amit totál ki tudok zárni és amiről 1 éve tudom csak, hogy eeeelvileg baj.


Ráadásul amíg a COVID-ban is már apadt a para az omicron megjelenésével és az orvoshoz járásban is volt 2-3 hónap szünetem, addig szinte teljesen el tudtam feledkezni a dologról és egyáltalán nem hallottam. Így ment ez 2, 3 4 vagy akárhány éve is.


Szerintetek?


(Tuti nem a fülzsír az ok, mert az elmúlt időszakban kétszer is kimosták és tuti nem gócos fog, mert fennállt akkor is, amikor tuti nem volt gócos fogam.)


2022. ápr. 9. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van, de csak szinte teljes csendben hallom a zúgást, nagyon magas frekvencián a sípolást. Ha nagyon fáradt vagyok és kimerült, akkor zavar, de jó lenne ha "hallanám" a teljes csendet. Hallásvizsgálaton voltam tavaly, kiváló egyébként a hallásom, fülzsírtól sem lehet, szóval nem tudom mi ez.
2022. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 15-20 éve van. Teszek rá.
2022. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Alapvetően én is tennék rá, de apumnak is van és érelmeszesedése, érszűkülete van.
2022. ápr. 9. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is több mint 15 éve van, többnyire csak akkor veszem észre / zavar, ha csend van. Az első évben voltam orvosnál hallásvizsgálaton. Nem derült ki az oka, megoldást sem tudtak rá. Már elfogadtam, hogy valószínűleg így maradok.

Esetleg próbáld ki ezt a módszert, nekem egy időre lecsendesíti a fülcsengést:

https://www.youtube.com/watch?v=KBgkPOGD6gw

2022. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de leírásodból ítélve fiatal, szóval nem hiszem, hogy neked érelmeszesedésed lenne. Nekem gyerekkorom óta van, néha zavar, de ez van, ezzel nem lehet mit csinálni. Hogy nálad mi okozza azt mi nyilván nem tudjuk, de 10 éve már van, szóval ha nagy gond lenne, már kiderült volna szerintem.
2022. ápr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően én is kizárom teljesen, tehát úgy élem meg, hogy "néha van".

A COVID alatt a sok említése és az egészségre való odafigyelés terelte rá nagyon a figyelmemet.



29 vagyok.


Családban van érelmeszesedés, volt középkorban elszenvedett infarktus.


Koleszterinproblémáim vannak, már 19 évesen is 5,1 volt, tavaly nyáron már 7, most kőkemény diéta és elég komoly sport után 6,5.


Gerincsérves is van a családban, én pedig gerincferdüléses.



Ezek miatt őrlődöm. Mert önmagában tuti nem vizsgáltatnám ki a fülzúgást, legalább számomra természetes, nem zavar. De ha 5-10 év múlva valami komoly bajom lesz, amit ez jelzett.....

2022. ápr. 26. 11:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó, de ha nagyon akarod, akkor elmehetsz fülészetre, az nem tart semmiből.
2022. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Éppen nem akarom. Egyszerűen annyiszor kell orvoshoz mennem, hogy az embertelen, az ezzel járó stresszel együtt is.



Veled már beszéltem és privátban is, orvos nem vagy, de eü-s tudtommal igen. :)

Lehet ez korai érelmeszesedés vagy csigolyagond?

2022. ápr. 26. 11:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Oké, ha nem akarod, akkor nem, te döntesz. Lehet amúgy sok oka, akár fejlődési variáció is,hogy pontosan mi, azt lehetetlen így megmondani. Sok fiatalnak van ilyen problémája és nem találnak rá okot. Olvastam egyszer olyat, hogy ez lehet a csontvezetéses hallás problémája is, azzal van összefüggésben, hát lehet, nem tudom,de azzal nem lehet mit kezdeni.
2022. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!