Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatotok a pikkely...

Mi a tapasztalatotok a pikkelysömörrel kapcsolatban? Tényleg nem feltétlen adnak szteroidos tablettát? Úszni lehet?

Figyelt kérdés

Most egy tenyértünet miatt keresgéltem a neten és látókörömbe került a pikkelysömör.


2015 őszén jelentkezett először tarkóviszketés. Szinte egész nap, hol gyengébben, hol erősebben. Egy olyan él-negyed tenyérnyi helyen viszketett a tarkóm, főleg a hajjal borított rész, de nemcsak az. Próbáltam megnézni tükörben, de csak annyit láttam, hogy vörös, amiről nem lehet eldönteni, hogy a vakarástól vagy attól, ami okozza. Utánaolvastam és első körben a cukorbetegség akadt fenn a rostámon, viszont 2015 óta többször volt vérvételem illetve volt, hogy üzemorvos konkrétan a cukrot vizsgálta.

Jelenleg tünetmentes vagyok (kopp-kopp), nem viszket és nem piros.


Eddig nem foglakoztam az egész betegséggel, mert nem tűnt veszélyesnek. Amikor épp viszket, ahhoz vagyok szokva, amikor épp nem, akkor pedig ahhoz, de így elsőre, érzésre körülbelül 50%-ban állhat fenn és 50%-ban nem.


Amikor épp viszket, akkor esetenként a kezemmel olyasmiket is érzek ott, mint a szúnyogcsípés. Amikor épp nincs önuralmam és vakarom, akkor például a víz nagyon csípi a hajmosás elején. Amikor van önuralmam és nem vakarom annyit, akkor egyáltalán nincs ilyen.

Nem zavaró látvány, sőt, alig látni, ezért alig látom magamnak is, hogy mi van.

Viszont néha olyan érzés, mintha valami hámlana, de az a valami nagyon kis területű, még negyed tenyér sincs. Nagyon omlós állagú fehér valamit találok a kezemben, de hangsúlyozom, hogy picit.

Őszinte leszek, volt, hogy a hajfestés is az "aktív" időszakokra esett és a fodrász se mondott semmit.

Amúgy a hajfestés nem szokta rontani illetve 2015-ben még bőven nem festettem.



Nagyon félek a diagnózisoktól és a kezelésektől, így nem ígérem biztosan, de ha ismét jelentkezik, megpróbálom rávenni magamat a bőrgyógyászatra, hiszen amúgy is kell az anyajegyeim miatt is.



Utánaolvastam és egyfelől rémisztő, hogy egy autoimmun betegség... Másfelől viszont állítólag nemigen adnak rá Medrolt vagy egyéb szteroidot, immunrendszert gyengítő kezelést, amíg a betegség enyhe (nálam ezzel a negyed tenyér mérettel annak tűnik) és azt is ígéretesnek érzem, hogy vannak tünetmentes időszakaim. Életmóddal elvileg sokat lehet segíteni rajta, én pedig minden téren próbálok minél egészségesebben élni.


Tudom, majd orvos, de...


Mik a tapasztalataitok?

Lehet hajat festetni? Eléggé csúnya az eredeti színe.


2021. máj. 19. 17:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!