Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy neurológiai...

Hogyan zajlik egy neurológiai vizsgálat? Hülye kérdés de le kell venni valamilyen ruhadarabot?

Figyelt kérdés
2023. márc. 9. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Legfeljebb cipőt, zoknit, felsőt. De nem mindenki veteti le.
2023. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 igazi vizsgálatnál csak az alsó nemű marad.
2023. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy konkrétan mit vizsgálnak.
2023. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szédülés miatt megyek!
2023. márc. 9. 18:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ szerintem hogy mi a panasz.

Kamaszkoromban szédülés, gyakori fejfájás miatt vizsgáltak. Semmit nem kellett levenni.

Nemrég lábzsibbadás miatt mentem neurológushoz és a zoknit kellett levenni + a nadrág szárát felhúzni. Ennxi volt csupán.


A vizsgálat abból állt hogy mennem kellett pár lépést, majd különböző mozdulatokat tenni csukott szemmel, pl. megérinteni az orrom.

Megnézte a rexlexeimet egy gumikalapáccsal, vagy valami ilyesmivel. Itt-ott megérintette vagy kicsit megnyomkodta a lábam hogy ezt vagy azt érzem-e. Ennyi volt.


Amikor a fejem miatt voltam, akkor EEG vizsgálat is volt. De nem azonnal, hanem külön időpontra kellett menni. Elektródákat rakott a fejemre és nézte az agyhullámaimat.


Igazából semmi kellemetlen vagy kínos vizsgálat nem volt ott.

2023. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jol van, ennek orulok! Koszonom a valaszt.

Azert paraztam be egy kivsit mert tesom munkaltatoja kulte neurologushoz escsak egy bugyiban es melltartoban volt, es egy kicsit beparaztam.

2023. márc. 9. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Le kell vetkőzni derékig.

Alulról.

2023. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szédülésre irányuló vizsgálatok miatt felesleges levetkőzni, max a cipőt esetleg zoknit vetetik le, hiszen ott azt nézik, hogy nekimész-e valaminek vagy, hogy mennyire dölöngélsz. Ettől függetlenül van aki levetkőztet, mert pl. bőrreflex vizsgálatnál ez lényeges. Kb. hat éve vizsgálgatnak félévente. A régi 60 feletti főorvosnő volt, hogy gatyára vetkőztetett. Pár éve 30 körüli orvos vizsgálgat, ő még soha nem vetkőztetett le.
2023. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!