Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagynénim alkoholista, egy...

Nagynénim alkoholista, egy felestől visszaeshet, többtől?

Figyelt kérdés
Lerakta egy éve, de tegnap előtt ivott egy felest. Ma, amikor hazaértem, részegen találtam őt. Ez innentől menthetetlen, vagy meg tudja állni, ha beszélek vele?

2023. márc. 11. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nincs olyan, hogy menthetetlen, de a nagynénidnek meg kell értenie, hogy ő soha többé nem ihat...
2023. márc. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
9%
Az alkesz és a drogos SOHA nem lesz már ember!
2023. márc. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, visszaeshet.

Nem véletlenül mondják, hogy az alkholista örökké alkoholista marad, csak maximum tünetmentes lehet pl az élete hátralévő részében.


Beszélj vele, most még nem sülyedt vissza teljesen. Üljetek le és beszéljetek, add az értésére, hogy soha többé nem ihat, mert akár egyetlen felestől is képes elindulni azon a lejtőn ami után kb egyetlen hét alatt ott találja magát, mint anno a legrosszabb időszakában.

Add a tudtára, hogy tudod, hogy nehéz és támogatod ahogy tudod, de ez elsősorban az ő harca.


Egyébként addiktológián adnak egy cuccot amire ha iszol akkor kb olyan érzésed lesz mintha meghalnál, szenvedsz, agonizálsz. Ezt a kiengedés után először bőr alá ültetik és kb havonta újra benyomják, aztán ha megbízol magadban akkor sima tablettaként is szedheted. ALkohol nélkül semm ihatása, de ha ráiszol megdöglesz a kíntól. Nagyon erős visszatartó ereje van (tuladjonképpen a félelem, a rossz élmény emléke).

Ha nagoyn visszaesik, győzd meg, hogy ovnuljon be e gykicsit és lehet édemes lenne neki ezt a cuccot is kérnie és akkor lenne egy visszatartó erő hosszú évekre.

2023. márc. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Pszichiátriai kezelés nélkül menthetetlen. Magától nem tudja lerakni. Nem visszaesik, hanem ki se esett belőle. Alkoholista. Azt hiszem, leginkább a depresszió az oka.
2023. márc. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Én is azért iszok , mert depress vagyok!1🙄
2023. márc. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, azt mondta hogy nem fog többet inni. Gond az, hogy van két gyereke, ha visszaesne, én még fiatal vagyok a feladathoz, nem tudom mi lesz velük. Eddig nagyon ügyes volt, bírta szilveszterkor, szülinapkor és igazából bármilyen eseménykor.
2023. márc. 11. 12:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az alkoholizmus nem gyógyítható, hanem tünetmentesíthető. 5-7 évig ivott.
2023. márc. 11. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
A függőségről való leszokás nem rábeszélés kérdése.
2023. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!