Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak paranoid lettem, vagy...

Csak paranoid lettem, vagy tényleg van valami bajom?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja történt az életemben egy elég nagy trauma, egy pszichedelikus kábítószer hatása alatt, ami azért okozott nekem ekkora traumát, mert nem tudtam, hogy a szervezetembe került, de ez más téma.

Amikor elkezdett hatni, teljesen bepánikoltam, mert megváltozott az érzékelésem (itt most gondolok érintésre, hangokra stb.), és eltompult minden, mintha kiestem volna a valóságból. És kb 1 óra teljes pánikban és halálfélelemben telt, mert nem tudtam mi történik, és azt hittem agyvérzésem van, vagy a szívem készül épp leállni vagy valami, és azért változott meg így minden. Aztán mikor a többi hatása (vizuális dolgok stb.) megjöttek, akkor nagy nehezen rájöttem mi történt, és megnyugodtam.



Na és a lényeg, hogy mióta ez történt, folyamatosan úgy érzem mintha valami nem lenne rendben velem. Ha érzek bármi apró fájdalmat vagy akármit magamon, folyamatosan a szívemhez kapok, és mindig úgy érzem mintha túl gyors vagy túl lassú lenne a szívverésem, de mikor másoknak mutatom, azt mondják teljesen normálisnak érzik. Meg néha a semmiből rosszul leszek (például ma is volt ilyen), és úgy érzem mintha minden sötétedne és tompulna el, és épp el akarnék ájulni. Ma amikor ez történt a telefonom előlapi kameráján néztem magam közben, és teljesen eltorzultnak láttam az arcom, mintha menne ki belőle az élet, de amikor odasiettem a fürdőszobába a tükörhöz akkor teljesen normálisan néztem ki és elmúlt ez az egész. Ugyan ez megtörtént pénteken is a munkahelyemen, csak az úgy kezdődött hogy elgyengültnek éreztem a két karom, majd elkezdtem szédülni és rosszul lenni, aztán a friss levegőn elmúlt. Meg sokszor a mellkasomban ilyen nagyon tompa fájdalmat érzek rövid időre, ami szintén aggaszt.



Amúgy másfél hónapja voltam kórházban, viszont teljesen más miatt, és mértek vérnyomást és pulzust, vettek vért, csináltak EKG-t is, és azt mondták minden rendben. Szóval épp ezért gondolkodom azon, hogy most tényleg van valami bajom, vagy csak paranoid lettem és beképzelem ezeket, mert az a bizonyos dolog ami történt tényleg nagyon megrázó volt, és azóta ilyen szívroham fóbiám van.


2023. márc. 12. 18:03
 1/3 A kérdező kommentje:

Most olvastam a pánikbetegségről, ez mondjuk eléggé találó rám:


"A pánikbetegség lényege az egyénre időről időre hirtelen rátörő intenzív félelem, a pánikroham. Ez az érzés olyan elemi erejű, hogy az érintett eleinte nem is tudja, mi történik vele. Sokan azt hiszik, valamilyen súlyos betegség tört ki rajtuk (pl. szívinfarktust kaptak)"

Mikor elkezdődik ez a rosszul lét, én is mindig azon kezdek el pánikolni, hogy azt hiszem a szívemmel történik valami és meg fogok halni.

2023. márc. 12. 18:09
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
A kábszer kihozta belőled a rejtőző pánikbetegséget.
2023. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam hogy az alvással is nehézségeim vannak, sokszor mikor épp elaludnék, valami miatt felriadok, és sokszor az éjszaka közepén is felkelek, általában megizzadva, és úgy érzem nagyon gyors a pulzusom, aztán pár perc alatt megnyugodok.
2023. márc. 12. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!