Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sürgősen, hasi uht-ra kell...

Sürgősen, hasi uht-ra kell mennem, és azt mondták, igyak előtte, hogy telt legyen a hólyagom.?

Figyelt kérdés

A jövő héten kell menjek, ès kicsit tartok ettől, 28éves vagyok, és tömegközlekedèssel megyek majd, viszont nem tudom mennyit kell majd ott várakozni, mi van ha nem bírom majd visszatartani addig, mennyit szokás ilyenkor inni?

Akinek van hasonló tapasztalata, megoszthatná velem.



2023. márc. 18. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
28 évesen azért még elég jól kell tudni tartani a vizeletet, persze akkor, ha nincs valami egészségügyi problémád. Ha mondjuk 8 h-ra rendelnek oda, akkor inkább menj hamarabbi busszal és igyál normálisan reggel egy nagy pohár vizet (3 dl - 5 dl). Vigyél magaddal egy 1,5-les vizet és kortyolgass már 7h-től 5-10 percenként és nem lesz gond. Ha esetleg a vizsgálat idejére még is azt mondja valami nem oké akkor is kiküldenek, hogy igyál és visszahívna 1 óra fél óra múlva. Nem kell paráznod az orvosok már rutinosak, sok beteggel előfordul ez! Kitartást, remélem nincs nagy gond, ilyen fiatalon mondjuk nem nagy rá az esélyed!
2023. márc. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még valami arra számíts, hogy hiába van időpontot példul 8h-ra, lehet csak 9:37h-kor hívnak be és így tovább, de a legfontosabb, hogy legyél nyugodt! Megoldják a vizsgálatot!
2023. márc. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát pont ettől félek, hogy otthon iszom 30perc az út, odaérek fél8ra kb, és ott még igyak..?de az màr sok lesz szerintem, attól félek ahogy “nyomja” a hasam a hójagomnàl vizsgálat közben, nehogy meginduljon.
2023. márc. 18. 08:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fog. Nem kell egy kutat kiinni. Ha ennyire parázol, akkor reggel igyál egy bögre folyadékot, a maradékot meg idd meg, amikor odaérsz.
2023. márc. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, nem lesz ebből gond. Már lehet az is elég lenne, ha reggeli első Wc után összesen meginnál fél liter folyadékot. A hólyagod attól, hogy nem érzed lehet közel tele vagy félig. Már ezzel is meg tudja csinálni egy ügyes orvos a vizsgálatot. Az meg, hogy megnyomja a hasad és ettől megindul nem nagy esély van rá, mivel gyakorlatilag inkább csak megsimogatja a hasad a vizsgáló eszközzel, nem erős nyomás lesz.
2023. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát azért ez nem egészen így működik. Telt hólyag az azt jelenti, hogy ne legyen nagyon feszes, mert az sem jó. Sok helyen nincs ilyen, hogy kiküldenek és igyál, aztán visszahívnak, ez elég ritka, ráadásul akkor is eltolódhat minden annyira, hogy megint nem fogod bírni. Ezt úgy kell megoldani, hogy kb. 45 perc kell míg a folyadék megfelelően a hólyagba leér, normál esetben (bár nem tudom miért kell a vizsgálat, mi az alapprobléma), ergo amikor elindulsz, akkor megiszol kb. 4 decit, ez csak sima víz lehet, és nem ehetsz kb. 4 óráig előtte semmit, oda meg viszel még magaddal legalább fél liter vizet, vagy többet is akár, előbb mész az időpontodra és ott még elkortyolgatod lassan azt is, mondjuk 5-10 percenként. Nyilván azt nem tudjuk, hogy a saját időpontod mennyire lesz releváns, lehet csúszás, de ezt előre senki sem tudja. Ne várd meg hogy annyira kelljen, hogy, hogy totál feszül, nem bírod, ha sokat váratnak, akkor így jártak, mész wc-re, ilyenkor már azért kell nekik is ezt tolerálni. Megjegyzem, hogyha te elmész wc-re, mert nem bírtd már, akkor az 5-10 perces latencia miatt utána is fog folyamatosan a hólyagodba kerülni folyadék, tehát nem lesz teljesen üres.
2023. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát voltam már és akkor nagyon kellett már, alig bírtam visszatartani de nem mertem elmenni wc-re…és múltkor majdnem kicsordult picit mikor megnyomta a hasam.

Szóval kibírtam és utána rohantam a mosdóba.

2023. márc. 18. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!