Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyre jobban hullik a hajam...

Egyre jobban hullik a hajam mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már tavaly is hullott elég durván, akkor forcapyl-t szedtem 3 hónapig, utána 5-6 hónapig nem hullott tovább. Most megint elkezdett hullani ugyanúgy és lehet még durvábban, már Világos foltok vannak a hajamban főleg a homlokomnál.

2023. márc. 20. 05:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Hormonális oka (is) lehet. Érdemes lenne elmenni egy kivizsgálásra.
2023. márc. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésedre a válasz többrétegű.


Okozhatja a hajhullást:


- Stressz


- Szervezeten belüli góc/gyulladás (mandula, fog, stb)


- Vashiány


- Rossz / elégtelen / nem változatos táplálkozás


- Férfiaknál túl sok tesztoszteron


- Pajzsmirigy probléma


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de lehet, hogy van még más ok is ezek mellett, nemcsak a genetika.


Ha a vérképed rendben, és a fentiek közül egyik sem áll fent, akkor esetleg segíthet koffienes hajszesz és sampon.


Ezen kívül a DM-ben kapható Mivolis Haar Vital Komplex kapszula. (saját márkás terméke a DM-nek, és nem is kerül eget rengetően sokba, plusz ott megnézheted a koffeines hajszeszt / sampont is.)


Mindezek mellett elképzelhető, hogy ez sem válik be, de ha mégis, azzal csak nyerhetsz.


Szerintem megérne a fentiekből egy kúra, ami legalább 1-2 hónapos. Annyi idő alatt látszana, hogy be válik-e egy módszer, vagy sem.

Első körben: vérkép, és góc kutatás.


Ha nem örökletes/genetikai, akkor jöhetnek az egyéb módszerek.


Ezen kívül, még hallottam a Panthenol égés elleni spray (hab) hajra kenéséről (annyira nem lehet hülyeség, mert tartalmaz vitaminokat, plusz gyulladás csökkentőt), ami használhat a haj növekedésére. Ezt nem próbáltam még, szóval nem tudom, hogy használna-e, de a koffeines hajszesz/sampon kombó az jó.

2023. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koffeines sampont kezdtem el használni majd meglátjuk mi lesz. Ajánlották az Alpecint.
2023. márc. 20. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!