Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vannak olyan vitaminok amiket...

Vannak olyan vitaminok amiket nem érdemes együtt szedni?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk kioltják egymás hatását, vagy épp inkább ártanak mint használnak ha együtt szedjük.
2023. márc. 23. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
A legtöbb szintetikus vitamin hatása nem több,mint drága vizelet. Vedd meg,egyél belőle minél többet.Ártani nem árt,de megveszed. Ezért a sok gyógyszerreklám.
2023. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magneziumot es vasat nem szabad egyutt szedni, ennyirol tudok. Ki kell hagyni a ketto kozott 2-3 orat.
2023. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Zöld tea (nem szedni de inni) és vas: megakadályozza a felszívódást.


B12 és C: a C megakadályozhatja a B12 felszívódását


Zsírban oldódó vitaminok és vízben oldódó vitaminok: semmi baj, ha együtt veszed be, csak annyi hogy a zsírban oldódóknak jobbat tesz a teli gyomor a vízben oldódóknak meg az üres gyomor felszívódás szempontjából

2023. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első hozzászólón jót röhögtem. 😂
2023. márc. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én kimondottan csak vitamin kombinációkról szóló írásokba eddig még nem futottam bele, de ha ásványi anyagok és nyomelemek is érdekelnének, ezeket láttam eddig:

- egymás hasznosulását támogatják:

C + vas,

B6 + magnézium,

D + magnézium,

D + kalcium (viszont a magnézium + kalcium kombóról ellentétes álláspontokat láttam, ált. azt írják, nem előnyös egyszerre, de olyat is olvastam, hogy a kettőnek a szervezetben lévő arányaitól függ, gátolják-e egymást, vagy épphogy erősítik)


- nem előnyös egyszerre bevinni:

C + kalcium,

magnézium + vas,

zöld tea gátolja a vasat

2023. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!