Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik azok a vitaminok amiket...

Mik azok a vitaminok amiket érdemes szedni egy átlagembernek?

Figyelt kérdés
Az általános egészségi állapot lehető legjobb megőrzése érdekében. Milyen vitaminokat keressek? C gondolom biztosan kell. Mi egyéb?
2023. márc. 6. 10:31
 1/5 anonim válasza:
81%

Még az eü szakemberek is pro-kontra érvelnek mellette és ellene, úgyhogy én biztosan nem hagyatkoznék egy anonim oldalra.

Labor kell és folyamatos ellenőrzés.

2023. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
C vitamin mindenképp kell, ártani nem árt, a fölösleges távozik a vizelettel. A retard tabletták ezért is jobbak.
2023. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
D-vitamin. Ebben a napfénymentes időszakban az emberek jó része D-vitamin hiányos!
2023. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
65%
Miért kellene C vitamin? Ha rendesen, vegyesen étkezel, ezekre nincs szükség. Bajod nem lesz tőle nyilván, de pl. D vitamin szintet labor meg tud mondani, C-re nem tudom van-e ilyen teszt. Nekem pl. nem is szabad C vitamint szedni, mert vesehomokom lesz tőle és begyullad minden. Ezek ilyen egyéni dolgok, kinek mit lehet, mit nem, mi kell, mi nem.
2023. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a D vitamint ajánlom. Normál étkezés mellett nehéz felvenni a komplett D3 vitamin szükségletedet. Nyáron, ha napozol, és nem kened magad fényvédő krémekkel, akkor a szervezeted megtermeli, de télen nem. K1 és K2 vitaminnak együtt érdemes szedni ( [link] ) mert a K vitaminok a közlekedési rendőrei a D vitaminnak, oda irányítják, ahova kell. Olyan mint a Rutin és C vitamin viszonya.
2023. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!