Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vitaminokat lenne...

Milyen vitaminokat lenne érdemes szednem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és nem igen eszek gyümölcsöt, zöldséget csak nagyon minimális mennyiséget.

És én ezt kevésnek gondolom.

A körmeim nagyon gyengék és sokszor van rajtuk fehér folt ami sokak szerint a vitamin hiány jele.

Van aki azt mondta hogy szedjek magnéziumot mert szokott görcsölni elég sokat a talpam.


Ezeket csak hallottam meg neten láttam nem tufom mennyire igazak.

Érdemes lenne szednem bármilyen vitamint? Vagy nem szükséges?


2019. jún. 10. 11:59
 1/3 anonim válasza:

A vitaminok étrend-kiegészítők, ergo nem helyettesítik az egészséges és változatos étrendet. Mindemellett elég sok vitamin hamar kiürül a szervezetből vagy eleve fel sem szívódik rendesen. Szóval egyszerűbb megenni egy almát, paprikát vagy bármilyen más zöldséget, gyümölcsöt - amikből a vitaminok biztosan felszívódnak - mint szedni a vitaminokat ehelyett. Ha te szinte semmilyen zöldséget, gyümölcsöt nem eszel akkor gyakorlatilag az összes táplálékkiegészítőt elkezdhetnéd szedni. Szóval elsősorban az étkezést kéne rendbe tenni. Amíg ez nincs meg felesleges 100-féle vitamint beszedni.

Egyébként a gyenge körmök oka lehet a dehidratáltság is. Nem tudom mennyit és persze mit iszol de előfordulhat, hogy túl kevés a szervezetednek. Ha ez nem akkor lehet vashiány.

A magnézium tényleg jó görcs ellen. Bár ha ilyen fiatalon sokat görcsöl a talpad nem biztos, hogy a vitaminhiány az oka. Ha sokat sportolsz, terheled akkor lehetséges viszont ha nem akkor lehet az is, hogy nem megfelelő cipőt hordasz.

Plusz egy dolog esetleg megpróbálhatnál alga (spirulina, chlorella) kapszulát szedni. Rengeteg vitamin és antioxidáns van bennük.

2019. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért nem eszek sok zöldséget, gyümölcsöt mert nagyon válogatós vagyok és nem eszem meg őket.


Az lehet hogy dehidratált vagyok mert nem iszok valami sokat.


Cipőből nem tudom milyet kéne hordanom. Sima deichmanos sportcipőket hordok. Nem sportolok szinte semmit. Viszont lúdtalpam van lehet hogy akkot emiatt. Lúdtalpas betétet meg egyik cipőmbe se tudom beletenni mert nagyon vékony a lábfejem a betét viszont brutál széles és menet közben a cipők így nem tartják a lábam simán kilépek belőlük.

2019. jún. 10. 13:31
 3/3 anonim válasza:
Most őszintén szerinted az kifogás, hogy válogatós vagy? Van jó néhány dolog amit én sem szeretek, mégis képes vagyok néha-néha megenni, mert tudom, hogy egészséges. Az egészségem fontosabb, mint az egóm és a büszkeségem.
2019. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!