Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ennyiből baj?

Lehet ennyiből baj?

Figyelt kérdés

Évekig nagyon kemény alkoholista voltam,nem volt olyan nap,hogy ne igyak meg minimum 1 liter vodkát vagy 3 üveg bort.Szerencsére 3 hónapja sikerült nagy nehezen leszoknom és azóta egy kortyot sem ittam.És most hamarosan jönnek az ünnepek,család látogatás stb és hamarossan 2 esküvőre is megyek.Ha ezeken az eseményeken iszok jó párat akkor vissza szokhatok és lehet belőle baj?

Igazából már nem vágyakozom az ital után,csak elég kemény pánikbeteg vagyok és érzem hogy ezeken az eseményeken szükségem lenne rá,hogy eltudjak lazulni stb.



2023. ápr. 2. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

HA ennyire keményen ittál, és sikerült leszokni, akkor egy kortyot SEM szabadna innod. Keress más stresszoldót, amitől ellazulsz.


Itt az írod:

"Igazából már NEM VÁGYAKOZOM az ital után, csak elég kemény pánikbeteg vagyok és ÉRZEM, HOGY ezeken az eseményeken SZÜKSÉGEM LENNE RÁ, hogy eltudjak lazulni stb."


Ez önellentmondás, tehát vigyázz, nehogy visszacsússz az alkoholizmusba, mert itt a csapda!

2023. ápr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Önigazolásnak hangzik. A precíz olyasmi lenne, hogy "Elmúlt a fizikai függés, viszont nyilvánvalóan vágyom egy jó KO-ra, inkább áltatom magam azzal, hogy célzott kezeléssel nem lehet az ivásnál sokkal-sokkal jobban uralni a pánikbetegségemet, amit egyébként az alkoholizmus nagyon felerősített (vagy előtte nem is létezett? ki emlékszik...)


Ha aszociális vagy, vagy nem tudod a megfelési kényszeredet egyszerű vállvonássá csitítani esélytelen helyzetekben, akkor még csak pánikbeteg se vagy. Ha tényleges pánikbeteg vagy, akkor kéne legyen rá diagnózis is meg gyógyszer is. Ha másképp csinálod, az önmagad totális átverése, lejtő utca.

2023. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*hopp, első bekezdés vége idézőjel zár lemaradt
2023. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha ezeken az eseményeken iszok jó párat akkor vissza szokhatok és lehet belőle baj?”


IGEN!!

2023. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol is lehet a pánikbetegséged okozója, sőt biztos ! Az egészséged a legfontosabb , az esküvő a többi eltelnek ,de te vissza fogsz esni a gödörbe ! Gyógyszert is szedsz a pánikra?
2023. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
Hú bakker, ez veszélyes játék. Nm szabadna innod. Mondd h gyógyszert szedsz, nem szabad. Vagy nemtom.
2023. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!