Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Toxoplazmózissal kapcsolatban...

Toxoplazmózissal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Akinek volt benti cicája (az enyém néha ki szökik ) ki is szoktam vinni pórázon, azután le mosdatom mindig. Ti nem tartottatok, hogy meg fertőződtök?

Figyelt kérdés

Voltam már szűrésen, az eredmény még nem jött meg.

Az allatorvos azt mondta, hogy nem kell a cicát szűrni mert minden cicát pozítívnak kell tekinteni,meg, hogy ha negatív lesz nekem az eredmény a cicára rá se nézzek... Hát elég nehéz mivel benti cica.... Hogy kerüljem el, ha bent van?



2023. ápr. 3. 17:13
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Az eredményem negatív lett 😑
2023. ápr. 4. 21:10
 22/41 anonim ***** válasza:
De most én vagyok a hülye? A negatív az a jó nem?
2023. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Nem. Ebben az esetben a Pozitív lenne a jó, azaz ha átesett a betegségen. Én is megvoltam győződve róla, hogy védett vagyok... Hisz macskákkal nőttem fel, meg a homokozóban nyaggatguk a macskasza***t :) Dehát mégse
2023. ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
39%
Hát ugye ha megnéznétek a videót, akkor látnátok, hogy kb. nulla eséllyel kapjátok el a macskától....
2023. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de engem nem érdekel az az idióta videó kb 10 mp elég is volt belőle..inkább maradok tudatlan..

Jaa értem azt nézik átesett e rajta nem azt hogy most fertőzött e

2023. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Mind kettő eredményem negatív, az IGG és az IGM is. 4 hetente kell ismételni a vérvételt.

Pedig kiskoromtol állatok között vagyok. Ez érdekes, de ettől még az lenne érdekesebb ha most kapnam el, a helybeli állatorvos azt mondta, hogy a cicát ezért ne rakjam ki, tőle nem kapom el....

De mindenki mást mond...

2023. ápr. 5. 05:15
 27/41 anonim válasza:
Szia. Nekem régen is volt több macskám, most is van egy benti 2 éves macskám. Még a pozitív terhességi teszt előtt csinaltattam egy toxoplazmózis vizsgálatot kivancsisagbol. Az eredmény az lett, hogy még sosem estem át rajta, tehát most vigyáznom kell hogy ne kapjam el terhesen. DE azt tudni kell, hogy minden macska életében 1x üríti a toxoplazmózist, és csak abban az egy hétben lehet tőle elkapni, ha egyáltalán fertőzött. Sokkal nagyobb esélye van, hogy mosatlan zöldség gyümölcs által fertőződj meg, mint a saját macskád által. Amire viszont jó ha figyelsz, ha veled alszik cseréld 3 naponta az ágyneműt, a macska almot is, vagy kesztyűben csinálnd vagy kérd meg a párod, hogy csinálja meg ő.
2023. ápr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
60%
... Igen, de tudok mondani példát. Benti cicánk volt, anyukámék próbálkoztak a kisöcsémmel. Teherbe esett, toxoplazmózis teszt negatív, sosem esett át rajta. Macska maradhatott, mondva hogy nem lesz baj. Aztán 15.ik héten elvetélt a toxoplazmózis miatt. 8 évig nem esett teherbe utána. 11 év korkülönbség van köztünk. Tényleg nagyon kell vigyázni... És nem csak a cicával, a nyers húsokkal, kolbász, szalonna, sushi stb.
2023. ápr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Vagy inkább ne csináld :)
2023. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Hát ez borzasztó, hogy pont terhesség alatt kapta meg anyukád.... Ettől félek én is 😑😑😑

Próbálok oda figyelni, fertőtlenítek, az almot nem takarítom, de ez egyáltalán nem nyugtat meg... Van egy 8 éves fiunk a macskát imádja, és én is. Nem tudom mit csináljak.

2023. ápr. 5. 13:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!