Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyult alkoholisták nálatok...

Gyógyult alkoholisták nálatok is előfordult ez?

Figyelt kérdés
Évekig keményen ittam mindennap és nagy nehezen sikerült letennem a piát durva elvonási tünetekkel.80 napon keresztül egy kortyot sem ittam egészen tegnapig. Tegnap barátokkal megittam 2 doboz sört ami nem esett jól, elkezdett fájni a fejem és émelyegtem. Ma pedig gondoltam megiszok 1 sört és 1 felest és elég keményen beütött ez a kis mennyiség, mint régen 1-2 üveg bor és amikor ment ki a hatása ennek az 1 sörnek és felesnek ittam rá még 1 felest mert elkezdtem sóvárogni még egy adagért. Gyógyult alkoholisták nálatok is volt ilyen, mit csináltatok hogy ne essetek vissza?

2023. ápr. 4. 18:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

kb. mintha magamat olvasnám.

Két évvel ezelőtt már az 5. tiszta hónapom után voltam, amikor egy nagyobb meló végén lecsúszott 2 pohár sör. Másnaptól már megint rendszeresítve volt a napi 4 sör (ami rám úgy hat, mint másnak 8-10), és ez így ment másfél évig. Most fél éve megint nem iszom, a cigit is letettem mellé, hogy egyszerűbb legyen, és egyszerűbb is.

Nekem ez a visszaesés segített abban, hogy elfogadjam a tényt, hogy nem iszok többet. Ez elsőre talán sokkolóan hat, de aztán idővel annyi pozitív változás ér, hogy bőven feledteti.

Forgasd át te is ezt a helyzetet, mint egy intő jelet. Kemény munka van mögötted a 80 nappal, ne hagyd elveszni.

Kitartás!

2023. ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%

Már vissza estél , rendesen elszúrtad.

Azt kell csinálni ha nem akarsz vissza esni hogy nem iszol.

2023. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
mielőtt találkoztál a barátaiddal, mi volt a terv a fejedben? Fogsz inni vagy nem?
2023. ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az volt a terv, hogy nem iszok.Sokszor össze ültünk ebben a 80 nap alatt és akkor mindig sikerült ellenállni a piának,de most valahogy nem sikerült.És sajnos a mai nap megint ittam:/
2023. ápr. 5. 12:48
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Most állj le, míg teljesen le nem nullázod azt a 80 napnyi erőfeszítést. Magad írtad, milyen nehéz volt letenni. Emlékezz vissza az elvonási tünetekre, nem volt az olyan rég... miért hoznád magad ismét ilyen helyzetbe? Ez a 80 nap azért csak megmutatta, hogy megvan benned a szándék és a kitartás, meríts belőle, még nem késő.

És a helyedbe beszélnék a barátaiddal is. Neked támogató környezetre van szükséged, mivel alkoholista vagy, ezzel nekik is tisztában kell lenniük. Tehát ebben az időszakban nem igazán szerencsés olyan programokban részt venni, ahol alkohol is van. Nem kell kerülni a barátaidat, de akkor talán az a legjobb, ha ezeken az alkalmakon senki nem iszik, ha te sem vagy képes megállni.

De mindenek előtt az kell, hogy most, így a 3. nap után megállj és kimond: ennyi volt, nincs több, mert nem akarok visszaesni. És persze tegyél is érte!

2023. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Sokat segítenek ezek a pozitív válaszok, erős leszek!
2023. ápr. 5. 13:17
 7/19 anonim válasza:
100%
Gyógyult alkoholisták nincsenek a függőség mindig jelen van.Ezért egy kortyot sem soha,én négy alkalommal estem vissza.Vol hogy több évig nem ittam egy kortyot sem,remekül éreztem magamat anyagi családi helyzetem tökéletes lett,az első kortyig utána fojtatódott az ivászat.Tehát egy kortyot sem!!!Én már öt éve nem iszom remekül vagyok minden téren egészség,magánélet!!!EGY KORTYOT SEM,HIDD EL MEGÉRI!!!
2023. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsére képtelen vagyok megint inni... Egész egyszerűen nem megy. (Sörből nem bírok egy fél doboznál többet meginni, bort utálom, rövidektől megundorodtam, likőröket megiszom, nulla, szó szerint nulla hatásuk van, akármennyit iszom.) Megmondom őszintén, hogy néha jó lenne berúgni vagy legalább egy kicsit becsiccsenteni, de képtelenség. Persze ez nyilván jó.


Nagyon javaslom, hogy egy jó ideig kerülj minden olyan összejövetelt, ahol isznak.


És az Anonim Alkoholisták tényleg nagyon jó! Teljesen ingyenes, sok helyen elérhető személyesen, de van online gyűlés is. És lehet szponzorod, akit bármikor felhívhatsz!


Ügyesen!!

2023. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap elhatározom, hogy nem iszom, aztán jön az este, és film vagy sorozatnézés közben ugyanúgy nekiállok inni .

Nem tudom mi lesz ennek a vége...

2023. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

9.

Én sok-sok éven át voltam így, hogy csak este, majd aztán már délután is. Végül amikor eljött a pillanat, hogy már reggel is boldogan szisszentettem a söröm, akkor vetettem véget ennek. SOKKAL HAMARABB kellett volna.

2023. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!