Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire derékfájós?

Miért vagyok ennyire derékfájós?

Figyelt kérdés

Az üléstől rettenetesen sajog, fáj a hátam. Még iskolás koromban az órákon is rengetegszer hintáztam, lefolytam a székről, mikor már nagyon nem bírtam, wcre kéredzkedtem ki, csakhogy állhassak egy kicsit, vagy inkább eljátszottam hogy kifújom az orromat, majd kidobtam egyből a zsebkendőt a kukába.


Mai napig ez a bajom, pedig már közel sem ülök annyit mint az iskolapadban. Vagy fekszem, vagy sétálok, esetleg állok, de nem ülök, mert a derekam, ott a seggem fölött, pontosan a hátam közepén, mint egy kő megdermed, sajogni kezd és szinte beszorul a levegő. Alig bírok felállni, aztán pedig a menés is nehézkessé válik. Mi bajom lehet? Rohadtul érdekelne már, mert nagyon megkeseríti az életemet. Egy normális családi összejövetelen sem bírok ott ülni az asztalnál.


2023. ápr. 7. 21:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Hogy pontosítsak, már 30-40 perc után kínlódok a széken.
2023. ápr. 7. 21:06
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem ártana egy alaposabb ortopédiai kivizsgálás. Előfordulhat nyitott gerinc, veleszületett porckorong probléma és ezer más dolog. Viszont gerinctorna és gerincnyújtó pad kipróbálása is ajánlható.
2023. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
30-40 perc után eleve fel kell állni és mozogni pár percet. Menj el háziorvoshoz és kérj beutalót ortopédiára most, mert kb. 3-6 hónap az is.
2023. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Plusz látogass el egy gyógytornászhoz is. Lehet, hogy egy sima hengerpárna + torna megoldaná a dolgot.
2023. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz. Lehet sérv is a korábbi vagy még jelenlegi rossz testtartás miatt. Sújfürdő nagyon jó rá, de cska szakorvos írhatja fel. Persze lehet mas bajod is.

Ülj egyenes háttal a széken, az a legrosszabb amikor lefolysz a székről. Vannak tartásjavíró és hátizomerősítő gyakorlatok, a Youtubon is elérhetőek. Így külön-külön keress rá.

2023. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gerincferdülés is lehet. A gerinctorna mindenképp hasznos lenne.
2023. ápr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!