Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha felhívom a mentőket és azt...

Ha felhívom a mentőket és azt mondom valaki élet-halál között van és mentőhelikoptert küldenek hozzá.. de közben kiderül csak túlreagáltam és semmi baja akkor abból lehet később probléma? Kifizethetik a téves helikopter hívást?

Figyelt kérdés
Régen hiradóban volt hogy egy srác felhívta a mentőket hogy fáj a szíve de kiderült csak bepánikolt. Mire kiértek kiderült semmi baja. Rávertek valami 500.000 Ft kiszállási díjat.

2023. ápr. 15. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ki szokták alaposan kérdezni a hívó felet - én sajnos kénytelen voltam már őket hívni és nem alaptalanul -, és annak függvényében küldik a mentőt.

Így szűrik ki a téves, "szórakozzunk egy kicsit a mentősökkel" hívásokat.

Nyilván ők is tévednek. Pro és kontra.

Erről még nem hallottam, hogy valakit megbüntettek volna.

2023. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, simán kifizethetik veled.


De egyébként ritkán küldenek mentőhelikoptert.

Nagyobb az esélye, hogy előbb kiküldenek egy sima szállító kocsit egy gépésszel és egy ápolóval akiknek ha bevallod, hogy hazudtál jól lecseszik a fejedet. Ha nem vallod be akkor bevisznek a sürgőre azzal, hogy "nem érzi jól magát".


Ha kicsit tájékozottabb vagy és tudod, hogy mely tünetek jelentenek olyan életveszélyt amely mentőtiszti vagy orvosi kompetencia akkor is jó eséllyel esetkocsit vagy mentőtiszti kocsit küldenek helikopter helyett. Az eredmény ugyanaz lesz.


Helikoptert azt a mentőegységek kérik általában ha nagyon gyorsan kórházba kell menned. Szökőévente persze előfordul, hogy minden kocsi eseten van így a mentésirányîtó azonnal helikoptert küld.

2023. ápr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

#2es vagyok.


Most jutott eszembe, hogy valaki felhívta a mentőket néhány éve azzal, hogy leforrázta magát. A mentésirányító azonnal helikoptert küldött.


Amikor leszállt és bementek, kiderült hogy csak a lábaujját forrázta le és semmilyen mentőre nem lett volna szükség.


Velük nem fizettették ki szóval azt a határozott "igen"-t visszavonom.

2023. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pár éve a szomszéd leesett a cseresznyefáról és leszakadt a karja. Konkrétan az artéria fogta össze a részeket. Én meg a lánya tartottuk életben szorítókötéssel. Közben a másik szomszéd - ő orvos - beszélt a mentésirányítóval.

A lényeg, hogy érte is "csak" rohammentőt küldtek. Hallottuk ugyan a helikoptert, de a házunk előtt nem tudott leszállni. Stabilizálták az állapotát és vitték a kórház előtti helikopter-leszállóra. Ott pakolták át a gépre és indultak vele a 60 km-re lévő traumatológiára.

2023. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. ha a helikoptert indokolatlanul kell küldeniük, mert semmi szükség nem lenen rá, akkor igen, kifizettetik a kiszállás díjat, főleg, mivel mástól veszed el a mentést, aki lehet emiatt meghal

2. ha indokolt, viszont nem tud leszállni, akkor is rohammentőt küldenek, aztán ahol lehet, átteszik a helikopterbe, és nem kell fizetni semmit

2023. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!