Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire "erkökcstelen" dolog...

Mennyire "erkökcstelen" dolog mentőhelikoptert megnézni, fotózni?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt (sajnos) jött a környékre egy mentőhelikopter. Mivel szeretem a repülést és mindent ami repül, kimentem megnézni. Nos, az eset a leszállóhelytől néhány házzal arrébb történt, ezért a legénység bement segíteni a mentős kollégáknak, a gép pedig üresen állt.

A kérdés, ami megfogalmazódott bennem, hogy ilyenkor nem túl nagy erkölcstelenség-e odamenni a géphez és megnézni közelről a belsejét is, illetve lelkes spotter lévén pár fotót lőni akár a pilótafülkéről (saját célra). Félreértés ne essék, nem a balesetet/sérültet fotóznám, ő még nem volt a gépen (egyébként az ilyen fotózókat/bámészkodókat magam is elítélem), engem csak maga a helikopter érdekel. A legjobb az lett volna, ha mondjuk a pilóta a gépnél marad, ezesetben nyilván odamegyek és megkérdezem, de üres gép esetén mi a helyzet? Nem szólnának érte? Vagy ha pont jön ki a személyzet, nem esnének nekem, hogy mégis mit képzelek? Egyébként nem mentem most közel, pár képet csináltam távolról, de jó lett volna egészen közelről is megnézni. Mi a véleményetek erről?



2019. szept. 6. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Semennyire.

Nem zavartal volna ellatast, nem ott volt a serult.

2019. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Miért lenne erkölcstelen? Csak mert mentőhelikopter? Attól még igenis érdekelhet a belseje.

Nem államtitok, mi van benne :)

2019. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
72%
Szerintem nem erkölcstelen, hanem egyszerűen csak problémás gondolat. Kicsit furcsán venné ki magát, ha egy otthagyott járművet belülről "nézegetsz"... Az utcán is konfliktusba kerülnél gyorsan, ha egy nyitott autót vizsgálgatnál belülről. Egy életmentésre szolgáló dolognál pedig, ami pont bevetésen van, még veszélyeket is rejt, valamit elmozdítasz vagy az útjába kerülsz a mentésnek. Ráadásul nagy a rizikója, hogy ha egyvalaki odamegy, akkor az mágnesként vonzza a többieket is, akik esetleg már közel sem annyira tudatosan nézelődnének mint te és komolyan akadályoznák a mentést. Tudod, a tömeg IQ-ja a legalacsonyabb IQ-jú résztvevőjével egyenlő. Plusz ha még publikálnád is a képeket, még a mentősöket is bajba sodorhatod.
2019. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
Te figyelj, Alsótárcsa, honnan veszed, hogy belülről nézegetni akarta volna?
2019. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3-as,igen,erre is gondoltam, hogy nem gondolnák-e azt hogy piszkálni akarom, vagy esetleg lopni szeretnék belőle (nyilván meg sem fordul ilyen a fejemben),ezért is gondoltam, hogy rossz szemmel néznék.
2019. szept. 6. 18:32
 6/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
25%

Érdekes #4, máskor nem szokott így elhagyni a szövegértésed: "megnézni közelről a belsejét is, illetve lelkes spotter lévén pár fotót lőni akár a pilótafülkéről" Már a latinodon meg se lepődöm. :D

Szerencsére a kérdező megérti a problémát és ez a lényeg.

2019. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
7%

Nincs a szövegértésemmel baj, nekem csak erősen fura volt, hogy az általad idézett közelről az azt jelentené, hogy az őrizetlenül hagyott helikopterbe nem az ablakon keresztül bámészkodik be valaki, hanem kinyitja és beül. :D

De ha a Kérdező ezt így elképzelte, az már egy másik világ, mint amiről én hittem, hogy körülvesz. :D

A komolyan nem veendő latinomat nem kell komolyan venni, te marha. :D

2019. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sztrogoff, ahogy már írtam, nem piszkálom a gépet. Ez nálam azt jelenti, hogy nem nyitom ki az ajtót és főleg nem ülök bele. Ma történetesen nyitva hagyták az ajtót, így maximum odamegyek, behajolok, benézek, lefényképezem a műszerfalat, stb, de nem ülök bele. Ha pedig becsukják az ajtót akkor csak kívülről, azon keresztül lesek be.
2019. szept. 6. 20:05
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha közelről meg akarod nézni, akkor menj el egy repülőnapra vagy valamelyik rendezvényre, aminek a programjában benne vannak a mentőhelikopterek is. Élesben zargatni ezzel a személyzetet kimeríti a mentés akadályozásának fogalmát. Közel menni a helikopterhez engedély nélkül meg konkrétan életveszélyes, mert nem tudhatod észrevett-e a pilóta és hogy mikor indítja be a rotorlapátokat.
2019. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
34%

Minek vacakolni? Beülsz, felszállsz vele, úgy ahogy van ellopod az egészet.

Miért?

1. utána leszállsz a kertedben s ott kezded el fotózgatni. Ezzel semmiféle szabálysértést nem követsz el, a saját kertedben azt fotózol le, amit akarsz. Csak arra vigyáz közterletet ne lásson a kamera?

2. Mi lesz azzal akihez mentek? Ez a lőtéri kutyát sem érdekli. Te vagy az? Nem. Akkor?

3. anyagi hasznod is származhat belőle. Helikopterként ugyan nehéz eladni, de hívsz valami cigányt aki ígér neked 10 000 Ft-ot, majd fizet 7 ezret mert mire végez megbetegszik a felesége, felexel összevágja s elviszi. Ennyi.

2019. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!