Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sportolás közben nagyon...

Sportolás közben nagyon felmegy a pulzusom. Ugye ettől nem kaphatok szívrohamot?

Figyelt kérdés

Egyszerű, egyáltalán nem megterhelő sportolás közben is nagyon fel tud menni a pulzusom. Nemrég 6,5-ös sebességgel sétáltam a futópadon, megnéztem a pulzusomat és 195 volt. Én meg ebből semmit nem éreztem, még csak nem is kellett gyorsabban vennem a levegőt.

Nyugalomban is nagyon fel tud menni. Alapból ha nem stresszelek, akkor olyan 70-80 körül van, de ha már van valami, akkor 120-130-ra is simán felmegy.

Voltam kardiológusnál, aki nem írt gyógyszert, hanem azt mondta, hogy kardiózzak minden nap 30 percet. Na de bennem felmerült az a kérdés, hogy ha ennyire fel tud menni sportolás közben a pulzusom (egyszer mértem már 216-ot is, bár ez nem tudom mennyire valós), akkor nem ártok vele a szívemnek?

Érdekes módon én ebből, hogy ilyen magas a pulzusom, semmit nem érzek, csak a mérések alapján látom.

Többféle eszközzel is mértem már, úgyhogy nem az eszközzel van baj.



2023. ápr. 24. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Biztos nem volt a pulzusod 195 mert akkor már rég a földön feküdtél volna. Inkább a vérnyomásod amit még a futópad nem mér vagy szar a gép.
2023. ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Az életkornak megfelelő maximális szívfrekvenciát kiszámolhatjuk, ha 220-ból kivonjuk az életkorunkat. Például egy 40 éves beteg maximális pulzusszáma 220-40=180/perc. Ezt az értéket nagy terhelést jelentő fizikai, vagy szellemi aktivitás kapcsán érhetjük el.
2023. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A (nem pillanatnyi) 216-os pulzushoz már általában jön a mentő. Ha sétától 195 a pulzusod, az semmiképp nem normális. Apple watchod van? Abból elég sok adatot ki tudsz nyerni. Mennyi a napi nyugalmi pulzusod, sétálás közbeni pulzusod, illetve az adott napon mért max érték?
2023. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van rokonom, akinek úgy jelentkezett a szívritmuszavara, hogy időnként felment 200-ra a pulzusa sport közben, és nem igazán akart lemenni. De ez nála szépen ki is jött a kardiológiai kivizsgálásnál, és megfelelően kezelték is (eleinte gyógyszerrel, később pacemakerre is volt szüksége, de azóta is sportol). Szerintem ha a kardiológus rendesen megvizsgált, akkor követheted a tanácsát.
2023. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Simán lehetett 195 , nekem szorongástól -stressztől álmomban 190- volt és arra ébredtem , galaxy watch 4 rögzítette , és amikor stresszes voltam 170 volt 5km/h sétánál -egyébként meg ilyen 95-100.
2023. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem neked már csak egészségügyi szempontokból is indokolt, hogy vegyél egy pulzuspántot és mérd egy darabig azzal!


A 216 képtelenség, de szerintem a 195 is. Nekem pl. BSI futóeseményeken a verseny végén volt a max 178. Pedig nem vagyok edzett és akkor hajtottam is...

2023. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes, hogy a leghitelesebb válasz csak ötven százalékot ér.
2023. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
7# ez egy sablon aminek igyekezni kell megfelelni edzés - terhelés közben, de ez nem azt jelenti hogy egy 40 éves ember pulzusa nem lehet pl 200 , 205 , 198 stb.
2023. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7, nem a kérdésre válaszolt és sántít is. Amit írt, az az ajánlott maximum pulzus, vagyis nem ajánlott fölé menni, csökkenteni kell az intenzitást akkor.
2023. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9


Ahhoz képest, hogy ajánlott maximum, én a közelébe se tudok jutni. 😁

2023. ápr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!