Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izületi gyulladás vagy esetleg...

Izületi gyulladás vagy esetleg komolyabb?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve született a kislányom. Császárral szültem betegségem miatt. Miután megszületett, általában kezemben volt, így ha lekellett hajolnom valamiért, gugoltam és a térdemet erőltettem meg. A térdeim, pontosan a térdkalácsom mára már nagyon fájnak és néha kattogo hangot is adnak. Pár hónapja összebújva alszunk és sokszor elzsibbadt a kezem, a kézhajlatom is nagyon fáj már. Rendszeresen mozgok, sportolok, nem vagyok lusta, itthon sem állok meg egy percre sem. Kértem időpontot Ortpodéiára, de még nem kaptam.
2023. ápr. 24. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy haladéktalanul fordulj orvoshoz, hogy megvizsgálják a térdeidet és a kezedet, és kiderítsék, mi okozza a fájdalmat és a zsibbadást. Az orvos valószínűleg fizikai vizsgálatot fog végezni, és elképzelhető, hogy további vizsgálatokat is javasolhat, mint például röntgenfelvétel vagy MRI.


Az általad leírt tünetek nagyon sok okból adódhatnak, például az életmódbeli szokásaidtól, a gyermek kezelésétől, az öröklött térdproblémáktól vagy akár az alvási pozíciód miatt. Az orvos segíthet megérteni, mi áll a tüneteid mögött, és javasolhat olyan kezeléseket vagy gyakorlatokat, amelyek enyhíthetik a fájdalmat és javíthatják az állapotodat. Amíg nem tudsz elmenni az ortopédiai vizsgálatra, érdemes pihentetni a térded és a kezedet, illetve óvni azokat a túlzott erőlködéstől.

2023. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak fájdalom csillapitó kenőcsök,ilyenekkel kellene próbálkozni.

Híába írja fel az orvos,mindenképp teljes áras,mert a Tb nem ad rá támogatást.

2023. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1: a zsibbadás a kislányom fejétől van, mert a fejecskéje a kezemen szokott lenni, ha alszik. :)


Anyukám most van kórházban a 2. Csípőprotézisát kapta kopás miatt.. :/ Nagypapám pedig Februárban kapta meg Februárban az egyik oldalára a protézist.


Alváspozíció is biztos rossz, szintén a kislányom miatt. Már ifjúsági ágya van, ami a mi ágyunk mellé van tolva teljesen, de csak összebújva tud elaludni és sokszor igényli még éjjel is, hogy rajtam aludjon. Megnyugtatja a közelségem, ezért van még velünk.

2023. ápr. 24. 20:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem adtak időpontot, mert 2024 Májusában tart az előjegyzés.. majd keresek magánt.
2023. ápr. 30. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!