Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha szemüveges vagyok, de nem...

Ha szemüveges vagyok, de nem hordok szemüveget leginkább itthon, az rossz a szemeimnek? Károsodik?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 01:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. Ha csak otthon hordod, igazából azt nem mondanám rossznak, leginkább kevés időnek. Azért kellene napközben hordani, mert akkor sokat használod, mint pl olvasol stb.

Otthon is tudsz olvasni nyilván, de az idő mennyisége nem mindegy.


Ha pedig, csak otthon nem hordod, az pedig nem lehet gond…szerintem

2023. ápr. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szemész által felírt +/- dioptriás szemüveget kell hordanod? Ha igen, és amennyiben kamasz vagy akkor a válasz egyértelműen igen. Általában, ha nincs progresszív látás károsulás (itt 5-7 dioptriás változások is szóba jöhetnek viszonylag rövid időn belül), akkor 1-3 dioptriával romolhat a szem, főleg növekedési/érési ciklus alatt (ez kb a húszas évek elejéig tart- a testmagasság relevanciájában pl. a hirtelen növésűeknél általában többet romlik a szem, még szemüveg hordása mellett is, elsősorban fiúknál). Sajnos attól, hogy csak otthon hordod, még nem oldod meg a fénytörési problémákat. A probléma gyökere inkább az, hogy miért csak otthon mersz viselni valamit, amely látás korrekcióra alkalmas? A hunyorgás nem csak esztétikailag nem szép, de a szemnek sem tesz jót (hamar elfárad, kiszárad) és fejfájást is okoz. Bár ma már inkább trendi szemüveget hordani (sokan üveglencsével viselik), nyugodtan szétnézhetsz a kontaklencsék között is, sokféle fokális, kemény/puha,napi/havi lencse van. Egyébként vannak esetek, amikor a látás csak időszakos korrekcióra szorul, ilyenkor max 0,5-ös lencsét kapnak sokan, amelyet a kamaszkor után akár el is hagyhatnak (0,25-ös kezdő diop nincs, így ha kell a segítség sajnos hozzá rontani szoktak az erősebb lencsével, ezért is nem viselik sokan az alacsonyabb dippal)- vissza korrekcióról itt sincs szó, azonban alacsonyabb fokú funkcióvesztésnél mondjuk úgy, hogy az agy ügyesen kikorrigálja a különbözetet/hiányt (más érzékszervek esetében is). Amennyiben +/- 1 felett van a lencséd, nálad ez nem fog megtörténni. A neurobiológusok kutatásai szerint egyébként egyre több a rövidlátó (részben a digitalizált eszközhasználat miatt), ha érdekel a téma, van jeles magyar kutatója is, keress rá:)
2023. ápr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szemüveg hordásnak vagy nem hordásának semmi köze természetesen a szem romlásához vagy javulásához. Az csak egy optikai segédeszköz, egy műanyag a szemed előtt, nem gyógyszer.
2023. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!