Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mennyire elfogadható, hogy...

Az mennyire elfogadható, hogy 17 éves középiskolás fiúkat az iskola orvos meztelenre vetkőzteti?

Figyelt kérdés
Orvosi, iskola, meztelen

2023. máj. 2. 09:46
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
58%
Én nem értem ezeket a kérdéseket. Már miért vizsgálgatnának szinte felnőtt férfiakat? Nekem emlékeim szerint kisebb koromban, valamikor 10-12 éves kor körül volt olyan vizsgálat, hogy belenézted a nadrágba. Aki nagyon nem akarta, az azt mondhatta hogy a saját orvosával nézeti meg. Annyi volt, hogy megnézték a golyókat meg hátrahúzták a fitymát. Ez kb kétszer fordult elő míg gimibe mentem, aztán gimiben már soha szóba sem jött, vizsgálat és oltás sem volt. Minden ilyen kérdés az kamu
2023. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%

21.

Én sem nagyon értem, hogy nagyjából 14 éves kor felett mi közük hozzá? (igazából alatta sem, van annak a gyereknek szülője is, nem?) Ennek ellenére nekünk a 90-es években még egyetem 1.évében is volt.

A fitymanézegetésbe meg nem tudom minek vannak annyira beleszerelmesedve, éppenséggel nem halálos. Kicsit az az érzésem, hogy a vizsgálatok tárgya - hasonlóan az üzemorvosiakhoz - nagyjából azok, amik 1 perc alatt és nulla költséggel elvégezhetőek, függetlenül attól, hogy az értelműk többnyire alulról közelít a nullához és hogy egy ilyen vizsgálat után 1 héttel amúgy simán el lehet patkolni valami súlyos dologban, amit persze nem vesznek észre, mert meg sem nézik.

Szóval ilyen látod-e a táblát, meg, hogy na fiam 36 kiló vagy-e vagy 38, mert anélkül nem látom ám, hogy túlsúlyos vagy-e vagy gebe. Ja, meg, hogy nincs-e fitymaszűkületed, mert az még jobban akadályozza a matek- és angoltanulást.

2023. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
79%
Nekem gimiben volt anyajegy vizsgálat, de a boxer rajtam maradt. Nem volt kötelező meztelenre vetkőzni. Kedves kérdező mit vizsgáltak nálad?
2023. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
85%
22. szerintem a fitymaszűkületre eleve a szülőknek kéne figyelniük az esti fürdésnél, még kisebb korban és akkor kamaszkorban nem kéne orvosnak nézegetnie.
2023. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván megvizsgál tetőtől talpig, nem csak vérnyomást mér. Nem árt, ha megnézi a golyókat, illetve fitymaszűkület-ellenőrzést is végez.
2023. máj. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
84%

Le lehet pontozni, meg hülyeségeket irogatni.

Nálunk igen is volt ilyen iskolában anno, nem lehetett kibújni alóla.

Szerintem abszolút normális dolog, nálunk régen egy öreg nő "vizsgálta meg", nyilván fiatalon kínos volt, de utólag visszagondolva kevésbé.

2023. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
57%

Minket ovitól kezdve ellenőriztek, oviba jött a védőnő, és a fiúk egymás mellett álltak egy sorban, addig ő megnézte a golyokat és hatra húzta a fitymát.


Alsóban is volt ilyen, fitymát húztak, egyedül voltunk bent.


Felsőben négyesében mentünk be, addig mi el fordultunk, fitymát húztak és golyót tapintottak.


Közép suliban is többségével voltunk bent egyszerre hatan-héten.


Nem kell lepontozni, mert így volt.

2023. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk ugyanez volt, csak kiegészült pár statisztikai adattal.

Kétlem, hogy erre szükség lett volna, de az orvos minden fiúét megmérte vonalzóval, és felírta a személyi lapunkra.

2023. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem ilyen vizsgálat egyik iskolában sincs. Nekünk se volt és az ismerettségben sem.

Emlékeim szerint sosem kellett meztelenre vetközni iskolai vizsgálatokon...

2023. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
70%

#29 Kisebb koromban sose volt ilyen vizsgálat. Anyám egyszer nagyon meglepődve jött haza, hogy teljesen levetkőztették az osztályában a gyerekeket (tanítónő). Azt mondta, hogy ezek benne vannak a hivatalos vizsgálatban, de a legtöbben nem csinálják. De így is van, hogy előfordul, és később velem is megtörtént.


20f

2023. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!