Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiány mennyi idő alatt tud...

Vashiány mennyi idő alatt tud rendeződni?

Figyelt kérdés

Naponta 2x kell szednem vasat, illetve szedek multivitamint is.

Néha lefekvéskor nehézlégzés és napközben szédülés jelentkezik. Már 1 hónapja szedem, de nem érzek javulást, sőt a nehézlégzés azóta van kb. Nem kéne a tüneteknek javulnia?

1 hónap múlva kell kontrollra mennem, akkor újra vért vesznek.

Lassan szeretnék elkezdeni mozogni újra de ezek miatt nem merek futni.


2023. máj. 9. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Pár hét, az 1 hónap bőven elég.
2023. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen változó. Nekem kiderült, hogy nem is szívódik fel egyik vaskeszitmeny sem, kaptam utána vénásan. Miert ne futhatnal? Semmi bajod nem lesz. Rosszul vagy megallsz, ennyi. Ez csak vashiány, nem egy súlyos betegség.
2023. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb. 4-6 hét.

Kiderült, hogy mitől van? Azt is kéne kezelni, nemcsak a tünetet. Így nem biztos, hogy helyreáll.

Nekem kb. egy év alatt állt helyre. Persze nem kellett egy évig folyamatosan szedni, csak kúraszerűen. Nálam erős vérzés okozta.

2023. máj. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!