Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel kreatint szedni?

Figyelt kérdés

Valakinek akinek tapasztalata van ezzel kapcsolatban kérem ossza meg. Én most szeretném elkezdeni a kreatint szedni, viszont nem tudom a kettő együtt társítva milyen hatást eredményezne, bocsánat ha hülye kérdés. Szedek hormont a betegség miatt, tehát kezelve van. Viszont amióta elkezdtem edzeni, 2 hónapja körülbelül edzek rendszeresen és azóta 4kg feljött, viszont cm-ben és összképet nézve én csak pozitív változást látok. Ha esetleg erre is lenne valami magyarázat megköszönném, mert kétlem hogy ennyi izmot fel lehet szedni ilyen rövid idő alatt.


19/N



2023. máj. 9. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok olyan kutatásról, ami ellenjavallja a kreatin szedését pajzsmirigy alulműködéssel küzdő egyéneknek, de nem vagyok szakorvos, nem tudom, erről célszerű lenne őt megkérdezni, nem laikus kommentelőket.
2023. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs köze a kettőnek egymáshoz. Ez csak egy tápkieg ami az élelmiszerekbe is megtalálható,főleg a marhahúsba.


A pajzsmirigy alulműködésre kapsz hormont? (tiroxint?)

4kg még 2 hónap alatt nem annyira sok,de ha sok jön fel hirtelen, érdemes felkeresned a dokit,hogy kontrollálja a TSH-dat.

2023. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, szedem mindennap, vérvételre is járok rendszeresen és minden rendben van.
2023. máj. 10. 13:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem lehet, hogy edzés miatt jött fel ennyi kg?
2023. máj. 10. 13:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Megjegyezném, hogy 163cm magas vagyok, és mikor elkezdtem 54kg voltam, és súlyzós edzéseket csinálok heti 5 alkalommal, van mikor 6.ként egy kardiót is csinálok.
2023. máj. 10. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1500 kcal, viszont 1,5-2g/kg fehérjét viszek be naponta, és a szénhidrátot és zsírt annyira minimalizálom amennyire tudom
2023. máj. 10. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!