Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szédülök, ha kicsit...

Miért szédülök, ha kicsit több édességget eszek?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy ha kicsivel több édességet eszek, elkezdek szédülni :/

2023. máj. 23. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megnő a vèrcukorszinted. Látással is lehet gond olyankor. Vegyèl gèpet,szalagokat ès mèrd a cukrod ètkezès előtt,ètkezès után fèl,egy,kèt órával de el is mehetsz 3,5 pontos OGTT cukorterhelèses vizságalra ahol kiderül ha problèma van a cukroddal vagy az inzulinnal.

Ha pár órával cukorfogyasztás után szèdülsz akkor lehet,hogy azèrt mert esik le a cukrod. Kèrdès milyen cukorszinthez vagy hozzászokva.

2023. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mivan? Cukros lennék? Néha homályosan is látok a bal szememre
2023. máj. 23. 18:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Konkrét evés után rögtön szédülök.
2023. máj. 23. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:
A 2.tipusú cukorbetesèg kialakulásához azèrt vezet egy út,nem máról holnapra törtènik. Ha ilyen tüneteid vannak el kène menni kivizsgálni. Èn èvekig rosszul voltam mire elmentem cukorterhelèsre ès kiderült az inzulinrezisztencia ès prediabetes amit ètrenddel ès mozgással mèg bőven helyre lehet hozni. Aztán lehet,hogy a tüneteid nem is ettől vannak de nem árt ha kivizsgálod.
2023. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az éven kb 2x megmértem a cukromat nagyimnál, de jó volt
2023. máj. 23. 18:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Az èvi 2x cukormèrèsből nem sok minden derül ki.
2023. máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha magas a cukor, ürítsd ki a cukrot, csak zöldséget, teát vagy vizet vegyél magadhoz. Hetenként be lehet iktatni.
2023. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!